EN

تور عمرانی شهرداری بیرجندبرگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ تور عمرانی شهرداری با حضور فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان بیرجند، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، شهردار بیرجند و جمعی از مدیران شهرداری از پروژه های مختلف شهرداری بیرجند که نوید بخش اقدامات ماندگار و زیربنایی مدیریت شهری است برگزار شد و مسئولان در این بازدید 6 ساعته روند اجرایی پروژه های شهرداری را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
شهردار بیرجند با بیان اینکه قطعا بیان دستاوردها موجب دلگرمی و امید مردم می شود ادامه داد: ایجاد و تقویت روحیه امید در بین مردم و خدمت به ولی نعمتان و افزایش ضریب امیدآفرینی از مهمترین اولویتهای شهرداری بیرجند است.
دکتر مهدی بهترین با اشاره به پروژه باغ شهرداری به سبک و سیاق باغ های ایرانی افزود: این میدان حد فاصل بلوار شهید صیادشیرازی، بلوار شهید قرنی، خیابان شهدا و خیابان ارتش با مساحت 11 هکتار و با اعتبار 30 میلیارد تومان در سه فاز شروع شده است.
شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: در طرح این میدان، میدان اجتماعات برای برگزاری گردهمایی‌های ملی و مذهبی و تجمع و تفرجگاه شهروندان با ظرفیت بیش از 10 هزار نفر و همچنین باغ مفاخر برای متمرکز کردن ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی با نام باغ شهرداری در نظر گرفته شده است.
دکتر بهترین هم چنین در ادامه به راه اندازی مرکز فوریت های اورژانس خدمات شهری 137 اشاره کرد و با بیان اینکه شهروندان می توانند از طریق سامانه 137با مدیران و مسئولان شهرداری در ارتباط باشند و عکس، فیلم و پیام از مکانهایی که در سطح شهر مشکل دارد، ارسال کنند،افزود:مرکز 137شهرداری شبانه روزی است و یک خودرو مجهز به تیم عمرانی و ساختمانی هم در آن مستقر است و خطرات و اتفاقات سطح شهر را رفع می کنند.
شهردار بیرجند با اشاره به اصلاح تابلوهای هدایت مسیر افزود: بهسازی این تابلوها با هزینه 800 میلیون تومان و با استاندارد های روز انجام شده به گونه ای که شهر بیرجند تا 15سال دیگر نیاز به تابلوی هدایت مسیر ندارد.
دکتر بهترین در ادامه این بازدید با بیان اینکه اعتبار بهسازی بلوار شهید صیاد شیرازی در ردیف بودجه 1401 دیده شده است گفت: این بلوار جزو شریان های اصلی شهر است که استاندارد های لازم در آیلند دو طرف بلوار رعایت نشده و شاهد تصادفاتی در این محدوده بوده ایم لذا با در خواست پلیس راهور اصلاح هندسی و ترافیکی بلوار انجام شد.
شهردار بیرجند با اشاره به پروژه بازارچه صنایع دستی عنوان نمود: این بازارچه با زیربنای ۴۱۰ مترمربع و شامل ۲۴ با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان در راستای حمایت از صنایع دستی و هنر هنرمندان بومی استان افتتاح شده است.
بازدید از بوستان ناصح و بهسازی سردرب بازار و میدان امام (ره) نیز در ادامه این تور عمرانی انجام شد.
دکتر بهترین هم چنین در بازدید از کارگاه ها و سوله های تعمیرات اتوبوس های درون شهری با بیان اینکه سهم بیرجند بابت بدهی دولت به شهرداری 5دستگاه پیش بینی شده بود، گفت :با پیگیری های انجام گرفته این سهم به 15 تا افزایش یافت که در حال حاضر هزینه 10 دستگاه با اعتبار 14/4 میلیارد تومان واریز و 3 دستگاه اتوبوس هم وارد ناوگان اتوبوس رانی شده است.
شهردار بیرجند هم چنین از خرید 10 دستگاه ون جدید با اعتبار بیش از 4 میلیارد تومان خبر داد و افزود:از سال 90تاکنون هیچ اتوبوسی با کمک های دولتی وارد ناوگان اتوبوس رانی بیرجند نشده که با این تعداد اتوبوس و ون جدید، نوسازی این ناوگان را شاهد خواهیم بود.
وی از بازسازی و تعمیر 20 دستگاه اتوبوس فرسوده با کمک نیروها و تجهیزات موجود در شهرداری با اعتبار 2 میلیارد تومان خبر داد و گفت: بر اساس سرانه در شهر بیرجند به 150 اتوبوس نیاز داریم که الان 68 اتوبوس در مدار است و حدود 20 اتوبوس هم بازسازی شده است.
در ادامه از کارگاه زیباسازی شهرداری و المان های در حال ساخت شهری نیز بازدید به عمل آمد .
بازدید از مراحل اجرایی پل اراضی موسوی، کریدور شرق به غرب شهر با 220 متر عرشه و با پیش بینی اعتبار 2میلیارد و 700 میلیون تومان از دیگر برنامه های این تور عمرانی بود.
در پایان از پروژه پارکینگ خیابان آیت ا… طالقانی 14 بازدید شد.
شهردار بیرجند در این خصوص اذعان داشت: تملک زمین 2000 مترمربع با هزینه 10 میلیارد تومان اقدامی بی سابقه در شهرداری بیرجند در طول بیست سال گذشته بوده است.
در پایان این بازدید سردار مهدوی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) استان ضمن خداقوت و تقدیر از اقدامات زیربنایی شهرداری اظهار داشت: اقدامات شهرداری بیرجند در راستای خدمت صادقانه به مردم و ایجاد روحیه امید در بین شهروندان کم نظیر است و در این راستا تمام قد در کنار مدیریت شهری ایستاده ایم .