EN

در نشست شهردار بیرجند با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان؛ تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری بیرجند و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان منعقد شد

در دیدار مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با مهدی بهترین شهردار بیرجند ، با هدف بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی در ایجاد اشتغال و توانمند سازی شهروندان محروم و نیازمند تفاهم نامه امضا شد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛  دکتر مهدی بهترین در این دیدار با قدردانی از مجموعه کمیته امداد به واسطه پیگیری ها برای رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت گفت: حفظ کرامت انسانی مهم ترین وظیفه در مقابل نیازمندان است که در این راستا شهرداری هم با ایجاد گرمخانه و شبانه روزی نمودن مرکز فوریت های خدمات اجتماعی در مرکز استان ورود کرده است.

شهردار بیرجند با بیان اینکه بیشتر آسیب های اجتماعی به بیکاری برمی گردد اظهار نمود:  اگر در این رابطه بتوانیم مشارکت بیشتری داشته باشیم و در راستای توانمندسازی نیازمندان گام برداریم ، در جهت کاهش آسیب های اجتماعی موفق خواهیم بود.

دکتر بهترین با اشاره به این که فقط ۱۵ درصد وظایف شهرداری ساختاری و عمرانی است افزود : ۸۵ درصد وظایف مربوط به اقدامات فرهنگی و اجتماعی است.

شهردار بیرجند با تاکید بر لزوم افزایش تعامل و هم‌افزایی بین شهرداری و کمیته امداد برای ارائه خدمت بیشتر به محرومان اظهار داشت: در راستای کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی، آماده هرگونه همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) هستیم.

دکتر بهترین با اشاره به رویکرد فرهنگی این دوره مدیریت شهری تأکید کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی  شهرداری در راستای توانمند سازی و کاهش آسیب های اجتماعی  و با هدف رشد و تعالی زنان بی سرپرست وکمک به گروه های کم درآمد و ضعیف جامعه ، خانه های محله شهرداری را در مناطق کم برخوردار شهر راه اندازی نموده است.

شهردار بیرجند با بیان اینکه رویکرد مدیریت شهری توانمندسازی و کارآفرینی است،  گفت: شهرداری آمادگی دارد در چارچوب قوانین و مقررات و با استفاده از توان و ظرفیت‌های موجود، با کمیته امداد درجهت ارتقای خدمت‌رسانی به نیازمندان، تعامل و همکاری داشته باشد.

وی وفاق و همدلی بین نهادها و دستگاه‌های مختلف را عاملی درجهت خدمت‌رسانی مضاعف به شهروندان دانست و افزود: با توجه به آسیب‌های اجتماعی و مسایل و مشکلات متعددی که در این زمینه در جامعه وجود دارد، همراهی و همکاری با کمیته امداد در بخش‌های مشترک، باعث ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف می‌شود که در نتیجه، گره‌گشاییِ اثربخشی را به‌دنبال دارد.

 شهردار بیرجند بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود و همچنین بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌ها در خدمت‌رسانی سریع و به‌موقع به خانواده‌ها و گروه‌های نیازمند تأکید کرد.

بهترین وجود ظرفیتهای شهرداری را نیز ظرفیتی برای جذب و استفاده از توان خیران در زمینه کمک به محرومان دانست.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات مدیریت شهری خصوصا حوزه خدمات شهری  در بحث سلامت با اشاره به ظرفیت های شهرداری در راستای ارائه خدمات بیشتر به نیازمندان گفت: شهرداری بیرجند می تواند در زمینه سرمایه گذاری در صندوق امداد ولایت با هدف ارائه وام ضروری به کارگران زیر مجموعه ورود کند‌.

عرب افزود: افزایش تعاملات و هم‌افزایی بین دو نهاد کمیته امداد و شهرداری، نقش بسزایی در خدمت‌رسانیِ مضاعف به خانواده‌های محروم دارد.

لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری بیرجند و اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در راستای تسهیل در شرایط واگذاری فضاهای در اختیار شهرداری، مشارکت با امداد در جهت برپایی نمایشگاه هاو فروشگاه های دائمی، ترویج فرهنگ کار، همکاری با امداد جهت کاریابی برای مددجویان، تامین تجهیزات و مواد اولیه اشتغال مددجویان، مشارکت در تاسیس مرکز نیکوکاری و معرفی افراد نیازمند ، ارائه مشاوره شغلی و آموزش مورد نیاز، تامین تسهیلات قرض الحسنه، پشتیبانی و بازدید ، مشارکت در تامین هزینه برپایی نمایشگاه ها و پرداخت مشوق و….. منعقد شد.