EN

سومین نشست هم اندیشی شهرداران استان برگزار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ سومین نشست هم اندیشی شهرداران استان خراسان جنوبی به میزبانی شهرداری بیرجند و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها استانداری، مدیر کل امور اقتصاد . دارایی استان، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیر کل راه و شهرسازی استان و شهرداران استان برگزار گردید.
شهردار بیرجند در این نشست ضمن خیر مقدم با تاکید بر جداسازی آب شرب از فضای سبز اظهار داشت: در شهر بیرجند بیش از 270 هکتار فضای سبز وجود دارد و مدیریت شهری بیرجند با توجه به حساسیت مسئله آب و خشکسالی های اخیر با جدیت در جهت افزایش آبیاری نوین قدم بر می دارد.
دکتر بهترین با اشاره به پیاده روسازی خیابان مدرس بیان نمود: در این پروژه هدف تنها زیباسازی سیما و منظر شهری نیست بلکه تسهیل عبور و مرور شهروندان خصوصا سالمندان، معلولین و کودکان و همچنین اجرای آبیاری نوین مد نظر بوده و از اهداف اصلی اجرای این پروژه می باشد.
به گفته وی با اجرای آبیاری نوین در این پروژه قطعا در مدت زمان کمتر از 6 ماه ، هزینه بهسازی و زیباسازی پیاده رو مدرس از محل صرفه جویی منابع آب شرب برگشت داده خواهد شد.
شهردار بیرجند در ادامه به تفاهم نامه با شرکت آب منطقه ای استان در خصوص استفاده از پساب اشاره نمود و خاطر نشان کرد: انعقاد این تفاهم نامه و انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب برای آبیاری فضای سبز شهر بیرجند اقدام بسیار خوب و تاریخی می باشد.
دکتر بهترین در پایان خواستار تعین تکلیف وضعیت طرح جامع و تفضیلی بیرجند شد و مباحثی را در خصوص نهضت ملی مسکن و تغییر کاربری های سطح شهر مطرح نمود.
در ادامه این نشست عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با تاکید بر جداسازی آب شرب از فضای سبز گفت: مسئله آب برای استان مسئله حیاتی است و شهرداران می بایست با جدیت جداسازی آب شرب از فضای سبز را در دستور کار قرار دهند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در خصوص تعیین تکلیف وضعیت طرح جامع شهر بیرجند تا پایان سال قول مساعد داد.