EN

ضرورت ارتباط الکترونیک بین سازمان نظام مهندسی و شهرداری در جهت رضایت شهروندان

به دنبال جلسه هم اندیشی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی با شهردار و اعضای شورای شهر بیرجند، معاون شهرسازی و معماری شهرداری جلسه ای را با نمایندگان نظام مهندسی برگزار نمود.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری اظهار داشت: در راستای کاهش دغدغه شهروندان از طولانی شدن روند پرونده های ساختمانی و کاهش تخلفات ساختمانی همکاری و مشارکت شهرداری و نظام مهندسی لازم و ضروری می باشد.
مهندس حسن خانزاد با اشاره به منابع پایدار شهرداری و عدم وابستگی شهرداری به بودجه درآمدی تخلفات ساختمانی خاطر نشان کرد: در صورت ایجاد ارتباط الکترونیک، تخلفات ساختمانی کم تر خواهد شد.
معاون شهرسازی و معماری اذعان داشت: شهرداری بیرجند تصمیم و عزم جدی در راستای ایجاد بهینه الکترونیک و اصلاح فرایندهای شهرسازی در جهت کاهش تخلفات ساختمانی ارجاع شده به کمیسیون ماده صد را دارد.
به گفته وی به وجود آمدن بستر ارتباطات الکترونیکی بین سازمان نظام مهندسی و معاونت شهرسازی و معماری و مناطق شهری ، حذف کاغذ و مراجعات حضوری، کاهش و حذف بسیاری از مشکلات شهروندان و کاهش تخلفات ساختمانی را به دنبال خواهد داشت.
لازم به ذکر است در این جلسه راهکارهای نحوه ارتباط الکترونیک بین شهرداری و نظام مهندسی در جهت تسهیل روند ارتباطات مهندسین ناظر با شهرداری بررسی گردید و پیشنهاداتی از طرفین جهت تسهیل روند اجرایی و کاهش تخلفات ساختمانی ارجاعی به کمسیون ماده صد مطرح شد.