EN

معاون فرهنگی، اجتماعی و اطلاع رسانی شهرداری خبر داد: افتتاح نمایشگاه قرآن کتاب زندگی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

شهرداری بیرجند در راستای اقدامات فرهنگی خود برنامه های متنوعی را با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند برای ماه مبارک رمضان امسال طراحی و به مرحله اجرا در می آورد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ معاون فرهنگی، اجتماعی و اطلاع رسانی شهرداری با اعلام این خبر گفت: با هدف تقویت و گسترش فضای پرنشاط و معنوی شهر و با بهره گیری از توان و امکانات شهرداری ویژه برنامه هایی را در جهت بهره مندی هر چه بیشتر شهروندان بیرجند از فضای معنوی و ظرفیتهای فرهنگی عظیم ماه مبارک رمضان در دست اجرا داریم.

محمد رمضانی اظهار داشت: این برنامه ها که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در سطح شهر به اجرا درآمده است با سه رویکرد ایام ماه مبارک،جشن میلاد امام حسن(ع) و لیالی قدر برنامه ریزی شده است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یادآور شد: با تاکید مدیریت شهری امسال در این ماه پر برکت برنامه های فرهنگی ویژه ای در دستور کار قرار گرفته است.
رمضانی سپس در تشریح برنامه های شهرداری بیرجند به مناسبت ماه مبارک رمضان عنوان نمود: فضاسازی معنوی شهر و محلات از طریق نصب کتیبه های 60 متری ویژه ماه مبارک رمضان در سطح معابر و میادین، نورپردازی و تبلیغات فرهنگی از طریق بنرها و تابلوهای تبلیغاتی نیز ازجمله فعالیتهای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به منظور آماده سازی شهروندان برای ورود به ماه ضیافت الهی بوده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و اطلاع رسانی شهرداری ضمن بیان ضرورت بسط و گسترش فعالیتهای دینی در سطح شهر با کمک و مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، گروهای جهادی مردمی، هیئت های مذهبی و مساجد گفت: جزء خوانی قرآن کریم با عنوان طرح قرآنی نسیم رضوان 12 با مشارکت مجتمع مسجد امام حسین(ع) همراه با قرائت ترتیل، تفسیر موضوعی، مسابقات قرآنی، اردوی فرهنگی، تفریحی، اختصاصی نوجوانان هر روز در محل مسجد امام حسین (ع) برگزار می گردد.
وی با بیان این که رویکرد شهرداری در برنامه های این ماه پربرکت توجه به تقویت و گسترش فضای پرنشاط و معنوی شهرمی باشد اظهارداشت: اجتماع بزرگ سربازان دهه هشتادی و دهه نودی امام زمان(عج) همراه با همخوانی سلام فرمانده 2، عزیزم حسین(ع) و همچنین ویژه برنامه پاتوقی ایستگاه انتظار نیز در این راستا در محل بوستان توحید برگزار می گردد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و اطلاع رسانی شهرداری، شهر بندگی ویژه برنامه ماه مبارک رمضان را از دیگر برنامه های فرهنگی شهرداری در ماه مبارک رمضان برشمرد که شامل بخش های متنوعی از جمله ایستگاه صلواتی، جنگ شادی، غرفه ویژه کودکان، پاتوق گفتگوی آزاد، غرفه تولیدات صنایع دستی و اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، مشاوره، ویژه برنامه شب های قدر، قرار شهدایی، سه شنبه های مهدوی و جشن بزرگ عید بندگی بوده که از 19 فروردین ماه هرشب در بوستان آیت ا… بهجت و پارک خطی مهر شهر بر پا می باشد.
رمضانی ادامه داد: ویژه برنامه پاتوقی با عنوان تاج بندگی ماه بندگی نیز با موضوعات نمایشگاه اقتصاد مقاومتی ، نمایشگاه جواهرانه، غرفه نقاشی برای کودکان، کافه گفتگو ویژه خواهران، مشاوره و پاسخگویی به مسایل شرعی و اعتقادی و جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع)از دیگر برنامه های فرهنگی شهرداری است که در بوستان کاجستان از 14 فروردین ماه برگزار می گردد.
به گفته وی مشارکت در ویژه برنامه روزه اولی ها همراه با برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) در محل حسینیه جماران و همچنین همکاری در برپایی بازارچه لبخند در بوستان کاجستان نیز از دیگر اقدامات حوزه فرهنگی شهرداری می باشد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اذعان داشت : برپایی نمایشگاه قرآن کتاب زندگی از تاریخ 15 فروردین لغایت 19 فروردین ماه با موضوعات محصولات فرهنگی، هنر و قرآن، میز گفتگو، زیست عفیفانه، کودک و نوجوان و همچنین برگزاری جشن ویژه ولادت امام حسن مجتبی در تاریخ 16 فروردین ماه در محل فضای باز فرهنگسرای شهرداری، زمینه بهره مندی هر چه بیشتر شهروندان را از مواهب معنوی این ماه مبارک فراهم نموده است