EN

4/6هکتار از اراضی بند دره به شهرداری واگذار شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ؛ شهردار بیرجند با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از دغدغه های شهرداری بیرجند و شورای اسلامی دوره پنجم بالفعل نمودن پتانسیل منطقه تفریحی بند دره بود که در سالهای گذشته به عنوان یک منطقه تفریحی با قابلیت تبدیل به یک مکان گردشگری، مغفول واقع شده بود .
دکتر محمد علی جاوید افزود: این موضوع که همواره مورد مطالبه شهروندان شهر بیرجند بود طی دو سال گذشته به همت جمعی از مدیران استان و در راس استاندار وقت و با محوریت شهرداری بیرجند تحقق پیدا نمود که در اولین گام با منفک نمودن اراضی ملی از طرح شرکت سرمایه گذاری پویش با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری، شرایط برای فعالیت و سرمایه گذاری فراهم گردید و متعاقب آن با تکمیل برخی از زیرساخت ها از جمله جاده دسترسی، برق و روشنایی مسیر، جان تازه ای به این مکان تفریحی بخشیده شد.
به گفته وی در تداوم این مسیر شهرداری بیرجند با تنظیم و ارسال لایحه به شورای اسلامی شهر در خواست سرمایه گذاری در این منطقه را نمود که پس ار تصویب لایحه در شورای اسلامی شهر و موافقت کارگروه استانی اداره کل منابع طبیعی استان مقدار 4/6 هکتار از اراضی هدف این منطقه در محل بنددره در قالب قرارداد اجاره 10 ساله به شهرداری واگذار گردید.
شهردار بیرجند با بیان اینکه این واگذاری در اردیبهشت ماه سال جاری انجام شده است تصریح نمود: مکان واگذاری به عنوان نقطه هدف با بهترین موقعیت جغرافیایی شرایط سرمایه گذاری و فراهم نمودن فضاهای خدماتی و تفریحی از جمله کافی شاپ، رستوران، بازارچه های صنایع دستی و محصولات محلی، فضاهای نشیمن و آلاچیق و سایر فضاهای مرتبط را دارد.
جاوید خاطر نشان کرد : انشاا… برنامه داریم با تخصیص اعتبار در سال جاری کار اجرایی فضاهای خدماتی را در محل بنددره شروع کنیم و امیدواریم با برنامه ریزی که برای این منطقه انجام شده است هرچه زودتر شاهد تکمیل زیرساخت ها و ایجاد یک منطقه تفریحی بسیار زیبا برای هم استانی ها، شهروندان شهر بیرجند و گردشگران باشیم.
شهردار بیرجند در پایان ضمن تشکر از استاندار وقت مهندس معتمدیان و همچنین استاندار فعلی مهندس ملانوری که در تداوم این راه حمایت ها و پشتیبانی های لازم جهت تحقق این موضوع مهم را داشتند از سایر دستگاههای نظارتی، امنیتی و اجرایی به ویژه اداره کل منابع طبیعی نیز تقدیر و تشکر نمود.