EN

اولویت کمیته نامگذاری شهرداری/ اصلاح نام تکراری معابر شهری

دومین جلسه کمیته نامگذاری معابر شهر بیرجند  در سال 98 با حضور اعضای کمیته، در محل دفتر شهردار بیرجند برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ به منظور نامگذاري و تغيير نام خيابان ها، ‌ميادين، بوستان ها، كوچه‌ها و بن‌بست‌ها در داخل حوزه شهري بیرجند، دومین جلسه کمیته نامگذاری معابر شهر بیرجند در سال 98 با حضور اعضای این کمیته، شهردار بیرجند، معاون خدمات شهری، شهرداران مناطق ، مسئول حوزه شهردار، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری برگزار شد.

شهردار بیرجند در این جلسه عنوان نمود: بحث نامگذاری معابر شهری در واقع حکم شناسنامه شهرها را داشته و در مدیریت شهری اهمیت بسیار زیادی دارند از این رو نامگذاری خیابانها، معابر و اماکن در تمام دنیا از اهمیت ویژه ای برخوردار  است.

مهندس محمد علی جاوید با اشار ه به نظرسنجی از شهروندان در نامگذاری ها اظهار داشت: توجه به نظر مردم در نامگذاری ها و در نظر گرفتن فرمت های صحیح مورد توجه در نامگذاری می بایست مدنظر قرار گیرد .

وی افزود: جمعی از دانشگاهیان، فرهنگیان، هنرمندان و فرهیختگان به عنوان مهمان دعوت و با نظرات این عزیزان تصمیم جمعی گرفته شود.

شهردار بیرجند اولویت نامگذاری معابر را با خانواده های معظم شهداء انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه در محله هایی که افراد درجه اول خانواده شهید زندگی می کنند، نام های مفاخر و مشاهیر شهر، شخصیت های علمی، ادبی، هنری، سیاسی، فرهنگی و تاریخی عنوان کرد و یادآور شد:  احترام به حقوق شهروندی، رعایت قوانین و مقررات و دستورالعمل ها از جمله وظایف این کمیته در زمینه نام های انتخابی می باشد.

جاوید در زمینه گردش کار کمیته نامگذاری اذعان داشت: در خواست ها بایستی به صورت مردمی، ارگانی یا سازمانی به این کمیته اعلام شود و علاوه بر آن کمیته نامگذاری نیز خیابان ها، کوچه ها و معابر بدون نام و یا نیازمند اصلاح نام را شناسایی و در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این جلسه نامه های پیشنهادی در خصوص نامگذاری  و نامگذاری های تکراری در محلات شهر مورد بررسی قرار گرفت .  

لازم به ذکر است، دریافت درخواست های مردمی، اخذ گزارشات محلی، تحقیقات میدانی، تهیه کروکی، تشکیل جلسه، تنظیم مصوبات، هماهنگی های لازم با کمیسیون فرهنگی شورا و اخذ مصوبات نهایی از وظایف این کمیته است.