EN

تاکید شهردار بیرجند بر تسریع روند اجرایی پروژه های عمرانی

پروژه های عمرانی بسیاری توسط شهرداری بیرجند برای پاسخگویی به مطالبات مردم  در نقاط مختلف  شهر در حال اجراست که با بهره برداری از آنها مبلمان شهر دگرگون خواهد شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل روابط عمومی شهرداری بیرجند، شهردار بیرجند در ادامه بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری بر تسریع انجام امور مربوط به هر پروژه برای بهره مندی شهروندان از آنها تا کید کرد و در خصوص اجرای طرح میدان شهید سلیمانی گفت: طرح مد نظر برای اجرا در این میدان در حال بررسی است و تا زمانی که نهایی شود ،ساماندهی و بهسازی میدان اجرایی می شود و اقدامات لازم برای ایجاد حدود 17 هزار متر مربع فضای سبز و اجرای جدول از این میدان تا دور برگردان به سمت پلیس راه بیرجند آغاز می شود .

محمد علی جاوید با اشاره به این که عملیات خاک‌برداری پارک خطی مهرشهر در گذشته اجرا و ساخت دیوار ساحلی این پارک در حال اجرا است،افزود: پارک خطی مهرشهر هزار و ۲۰۰ متر طول دارد که در مرحله نخست دیوار ساحلی در دو طرف پارک خطی در مجموع به طول دو هزار و ۴۰۰ متر و با ارتفاع دو تا چهار متر اجرا می‌شود. مرحله نخست اجرای این پارک تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از سه میلیارد تومان اعتبار برای مرحله نخست پارک خطی مهرشهر پیش‌بینی شده که اقداماتی همچون پیاده‌روسازی، خاک‌برداری و اجرای دیوار ساحلی، تاسیسات و ابنیه، نمازخانه و سرویس بهداشتی انجام شود.

به گفته وی بخش های از این طرح اجرا شده و بقیه آن هم در حال انجام است و به پیمانکار گفته شده با استفاده از نیروی بیشتر اجرای آن تسریع شود.

جاوید در ادامه در در محل میدان موسی بن جعفر (ع) بیرجند حضور یافت واز نزدیک در جریان اقدامات انجام شده در مسیر کانال این منطقه قرار گرفت.

شهردار به همراه معاونا ن و تعدادی از روسای سازمان های شهرداری از میدان شهید سندروس و معابر دو طرف این میدان بازدید و در خصوص پیشنهاد ایجاد بازارچه فرش با توجه به این که فرش فروش ها در این منطقه فعالیت دارند ، خواستار تهیه طرح مورد نظر شد تا با مشارکت صاحبان مغازه های موجود در این خیابان ها اقدام لازم عملیاتی شود.

پارک آزادی بیرجند نیز دیگر مکانی بود که شهردار با هدف بررسی وضعیت فعلی آن و پیشنهادات مطرح شده در این خصوص از آن بازدید کرد.

او با اعلام این که پارک آزادی یکی از زیباترین پارک های بیرجند است،خاطر نشان کرد:آبیاری فضای سبز و درختان این پارک ازمخزن چاه میدان ابوذر بیرجند تامین می شود و با هدف ایجاد امنیت در آن اداره اجرائیات شهرداری در آن مستقر شده است  .

شهردار بیرجند با اشاره به  اقدام برای احداث 10 پارک در نقاط مختلف شهر، ایجاد پارک انقلاب را یکی از این پارک های در حال احداث دانست و گفت: مساحت این پارک حدود یک و نیم هکتار است که حدود 2 میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش بینی شده است که در آن فضای سبز، آبنما،زمین های ورزشی والیبال و فوتبال، دوچرخه سواری و…ایجاد می شود.

جاوید در بازدید از پروژه ساماندهی و بهسازی میدان آیت الله عبادی که 22 هزار و 500 مترمربع مساحت دارد، گفت:برای فاز یک آن 2 میلیارد و 750 میلیون تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شده است و برای اجرای کامل این پروژه در دو فاز بیش از 4 میلیارد تومان هزینه می شود و پیش بینی زمان بهره برداری از آن برای عید نوروز 1400 است.

وی در ادامه از احیاء بخش های مختلف بوستان جنگلی بیرجند به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهرداری با مساحت 40 هکتار  که در حال اجرا است بازدید نمود و گفت: بخش های زیادی از بوستان جنگلی مانند زمین های ورزشی مختلف،باغ پرندگان، نمازخانه و سرویس های بهداشتی، پارک بانوان، احداث آبنمای وسط پارک، آمفی تئاتر، زیرگذر ها و…اجرا شده است که در مجموع برای اجرای این پروژه ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد که امیدواریم اردیبهشت 1400 براساس برنامه ریزی انجام شده به بهره برداری برسد.

شهردار بیرجند در بازدید از پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری بیرجند خاطر نشان کرد: این پارکینگ با ظرفیت پارک ۱۰۰ دستگاه خودرو و با حدود ۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت در دو طبقه در حال ساخت است.

وی افزود:  مبلغ کل قرارداد این پروژه بیش از ۴ میلیارد تومان است و علاوه بر این حدود ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای  تملک کاربری‌های تجاری و مسکونی این پروژه هزینه شده است که امیدواریم با پیشرفت 90 درصدی که این پروژه دارد دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.