EN

حضور رئیس فدراسیون کشتی کشور در دفتر شهردار بیرجند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ صبح امروز رئیس فدراسیون کشتی کشور همراه با مدیر کل ورزش و جوانان استان و اعضای هیأت کشتی استان در دفتر شهردار حضور یافتند.

شهردار بیرجند در این دیدار با اشاره به اینکه رئیس فدراسیون کشتی چهره شاخصی است که باعث سربلندی کشور بوده، از حضور ایشان در شهرداری بیرجند تقدیر و تشکر کرد.

محمد علی جاوید بیرجند را شهری با پیشینه علمی و فرهنگی بسیار بالا دانست و گفت: دریافت برند پاکیزگی این شهر، نشأت گرفته از فرهنگ شهروندان می باشد.

وی افزود: شورای شهری همدل و همراه در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری کمک بزرگی در اجرای پروژه های مختلف بوده است.

شهردار بیرجند با اشاره به افزایش بودجه شهر خاطر نشان کرد: در بخش بوستانها، هفته گذشته نهمین بوستان شهر با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.

جاوید اذعان داشت: در هر بوستانی که احداث شده مهم ترین قسمت آن زمینهای ورزشی بوده که در این راستا در حال حاضر بوستان کاج با 12 زمین ورزشی استاندارد برای بانوان و آقایان در حال بهسازی و احداث می باشد.

وی همچنین برای هرگونه همکاری با هیئت کشتی استان اعلام آمادگی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این دیدار اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند وظیفه خود می داند که در زمینه توسعه ورزش کشتی در حد امکان این هیأت را حمایت و همکاری نماید.

ایراهیم تقی زاده با اشاره به اینکه اعضای هیأت کشتی، تیم موفقی هستند گفت: شهر بیرجند چندین برند شاخص دارد که تمیز ترین شهر کشور، دارا بودن دومین جایگاه در زمینه شاخص های علمی بعد از یزد و داشتن بزرگترین شاخص تحصیلی کشور با توجه به جمعیت آن از برندهای این شهر می باشند.

رئیس فدراسیون کشتی کشور نیز با اشاره به ظرفیت بالای شهرداری و شورای اسلامی شهر در حمایت تیم های ورزشی خصوصا ورزش کشتی اذعان داشت: اعتقاد دارم ماحصل کار شهرداری ها در این خصوص می تواند بسیار موثر باشد و در صورت کمک شهرداری ها به ورزش کشتی صدر درصد اتفاقات خوبی در این زمینه رقم می خورد.

علیرضا دبیر، با توجه به کویری بودن منطقه ظرفیت کشتی استان را بسیار بالا، بکر و دست نخورده دانست و افزود: کمک به احداث خانه کشتی در محله شمال شهر بیرجند، خدمت بزرگی به مردم این منطقه و شهر می باشد.

وی اضافه کرد: توان ارتقاء کشتی در این استان وجود دارد که با ایجاد زیرساختهای مناسب می توانیم با  سایر استانها رقابت کنیم.

عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز توجه به ورزش را توجه به سلامت روحی جامعه دانست و اظهار داشت: شهرداری می تواند بحث کشتی را در استان با توجه به ظرفیتهای موجود به نتایج مطلوبی برساند.

در ادامه نیز سروری رئیس هیأت کشتی استان درخواستهای خود را مبنی بر حمایت شهرداری از هیأت و احداث سالنی در شمال شهر عنوان کرد.

در پایان نیز لوح سپاس جهت تقدیر از شهردار بیرجند در زمینه رشد و شکوفایی ورزش کشتی در استان توسط رئیس فدراسیون کشتی کشور به شهردار اهدا شد.