EN

همزمان با روز درختکاری رقم خورد آغاز عملیات کاشت درخت در باغ ملی شهرداری بیرجند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری؛ صبح امروز مراسم روز درختکاری با حضور جمعی از مدیران استانی، اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند، شهردار و مدیران شهرداری در محل باغ ملی شهرداری برگزار شد.

 

شهردار بیرجند در این مراسم از تعریف پروژه ای مبنی بر احداث میدان اجتماعات برای فعالیت های اجتماعی در شورای اسلامی شهر بیرجند خبر داد.

مهندس محمد علی جاوید با بیان اینکه مجموعه شهرداری بهترین بستر برای ایجاد این میدان است، افزود: سایت میدان اجتماعات و تفرجگاه باغ ملی در مساحتی قریب به ۱۱ هکتار در حال احداث است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای احداث این میدان بیان کرد: تاکنون سه هزار سرویس نخاله ساختمانی از این مکان خارج شده است.

جاوید با بیان اینکه طرح اولیه برای اجرای پروژه پیش بینی و تعریف شده است، اظهار کرد: مشاوری نیز برای کاشت گونه های متناسب با شرایط آب و هوایی بیرجند تعریف شده است.

شهردار بیرجند بیان کرد: امید است با همکاری دیگر نهادهای متولی تا سال آینده تمامی نهال های این محل کاشته شده باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند هم در این مراسم با اشاره به احداث پروژه میدان اجتماعات بیان کرد: مساحت این پروژه قریب به ۱۱ هکتار بوده که از این میزان هفت هکتار، باغ ملی بیرجند و سه هکتار، مساحت میدان اجتماعات است.

دکتر ابراهیم تقی زاده بیان کرد: در این میدان تندیس مشاهیر استان نصب خواهد