EN

گلکاری و گل آرایی سطح شهر چشمگیر تر از سالهای گذشته انجام می شود

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند با بیان اینکه ساماندهی و زیبا سازی فضاهای شهری موجب ایجاد نشاط و سر زندگی در شهروندان می شود، تصریح کرد: به همین منظور در آستانه سال نو و در راستای ایجاد فضای بصری مناسب و زیباسازی فضاهای عمومی اقدامات متعددی در برنامه ریزی های این سازمان در قالب طرح استقبال از بهار لحاظ شده است و گلکاری و گل آرایی سطح شهر چشمگیر تر از سالهای گذشته انجام می شود.

امیر ابراهیم زاده با اشاره به این اقدامات افزود: جشنواره المان ها و یادمان های شهری، نورپردازی مناطق مختلف سطح شهر، کاشت درختچه ها و کاشت گلهای فصلی در میادین و بلوارهای شهر انجام می شود.

به گفته وی پس از برگزاری فراخوان ملی و کشوری جشنواره المان ها و یادمان های شهری و دریافت آثار، 12 اثر برگزیده شد که تا 28 اسفندماه این المان ها و یادمان ها  نصب خواهند گردید.

ابراهیم زاده از نورپردازی های نوروزی خبر داد و ادامه داد: در آغاز سال نو میدان دکتر حسابی مهرشهر، پل موسی بن جعفر واقع در طرح فرزان و بلوار طبیعت( مسیر بند دره)  نورپردازی می شود.

به گفته وی میدان شهید سلیمانی که میدان ورودی شهر است نیز بهسازی، زیباسازی می گردد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری از گلکاری چشمگیر نوروزی خبر داد و تصریح نمود: در این راستا کاشت 8 هزار پیاز لاله در فصل مناسب، کاشت 135 هزار بوته گل فصلی در میادین، آیلندها و لچکی ها مانند شب بو، میمون، همیشه بهار و…. در دستور کار می باشد.

ابراهیم زاده ادامه داد: همچنین  5 هزار درختچه زینتی و بوته های گل دائمی شامل سرو طلایی، سرو کامیس، توت مجنون، رز، شمشاد، زرشک زینتی، شمعدانی و…. کاشته می شود و  کاشت10 هزار گونه های پوششی مثل ناز فرانسوی، ناز عقربی، فرانکینیا نیز در میادین، معابر و بلوارهای اصلی و فرعی شهر  در دستور کار  است تا از لحاظ بصری در احیای فضای شهری و استقبال از بهار فضای سبز  مطلوبی را پدید آورند

 

مدیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های این سازمان در راستای استقبال از بهار آماده سازی پارکها و بوستانهای سطح شهر با اقداماتی نظیر ترمیم چمنهای سطح پارک ها و بلوارهای شهر می باشد، ادامه داد: با توجه به اینکه هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در پیش است، کاشت نهال در ورودی بیرجند از سمت مشهد نیز انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: این اقدامات در قالب طرح استقبال از بهار به منظور زیباسازی، تلطیف روحیه شهروندان و هماهنگی و همراهی و ترغیب ایشان در شروع سال نو برای استقبال از فصل بهار اجرایی شده اند.

ابراهیم زاده گفت: ساخت 20 المان گل در کارگاه زیباسازی شهرداری و ترمیم و بازسازی المان های نوروزی نیز با رویکرد به روز رسانی این المان ها انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است رسالت دیگر شهرداری به زیباسازی بصری شهر معطوف شده است که در همین راستا به مناسبت فرارسیدن سال نو و ایجاد چهره زیبا برای شهر و تزئینات شهری ،دیوار نگاری و نقاشی دیواری،  اجرای هنرهای نمایشی، رنگ آمیزی جداول در دستور کار است.