EN

تغییر در 5دستگاه روت فایر خودرو های آتش نشانی برای انجام ضدعفونی نقاط شهری

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با ایجاد تغییر در 5 دستگاه روت فایرخودرو هایآتش نشانی، نسبت به ضد عفونی معابر و اماکن عمومی شهری،پمپ بنزین ها و ایستگاه های اتوبوسرانی  وسایل بازی موجود در پارک ها،میادین میوه و تره بار، پایانه و… برابر دستورالعمل موجود اقدام کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با اشاره به این که از اولین روز های مقابله با ویروس کرونا این سازمان علاوه برضد عفونی روزانه 6 ایستگاه آتش نشانی بیرجند برای ضد عفونی نقاط شهری محیط های بعضی از دانشگاه ها و کلاس های درس نیز اقدام نمود، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع یکی از همکاران به عنوان مسئول این کار مشخص شد تا با سرکشی از ایستگاه های شش گانه بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی برابر مصوبات سازمان شهرداری ها نظارت کند.

«حسینی» با اشاره به این که بر این اساس برای ضد عفونی مکان هایی که محل تجمع مردم هستند، اقدام

شد و همکاران فنی ما  5 دستگاه روت فایر را درخودروهای آتش نشانی با هدف مصرف بهینه محلول ضد عفونی با پایش مناسب و به اندازه در سطوح با کاربری های مختلف به کار گیری کردند .

وی ادامه داد: پمپ این دستگاه ها طوری می باشد که با وجود استفاده از حجم کم آب، کاربری بالایی برای ضد عفونی نقاط مختلف شهری دارد.

به گفته وی در یکی  از دستگاه های روت فایر هم فن تهویه فشار مثبت با لوله کشی و استفاده از نازل های مناسب طوری طراحی شد که با اتصال به آب و با فشار ایجاد شده توسط فن، آب برای ضد عفونی مکان های

ترجیحا مسقف که نیاز به حجم زیادی برای ضدعفونی دارند، استفاده می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند اظهار کرد: با انجام کار مورد نظر ضد عفونی خیابان های اصلی بدون اپراتور انجام می شود و نیاز به فرد دیگری جز راننده خودرو نمی باشد. برای این که از خودروهای آتش نشانی  برای ضد عفونی پیاده روها استفاده شود..

«حسینی» با اعلام این که به دلیل پایش به اندازه ماده ضد عفونی در هنگام انجام این کار خسارتی به پمپ های خودروهای اطفای حریق ، تجهیزات و تاسیسات و… موجود در فضای شهری وارد نمی شود، گفت: علاوه بر این که 91 نفر از نیروهای عملیاتی آتش نشانی در این امر مشارکت دارند، تعدادی از آتش نشان ها هم به صورت جهادی در روز های غیر شیفت با مدیریت بحران شهرداری بیرجند داوطلبانه بدون گرفتن اضافه کار برای ضد عفونی همکاری می کنند.