EN

اجرای پروژه GIS شبکه آبیاری فضای سبز شهرداری بیرجند

پروژه GIS شبکه آبیاری فضای سبز شهرداری بیرجند اجرا شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری با اعلام این خبر اظهار داشت: امروزه، پایه های اقتصادی هر کشور بر پایه زیرساخت های آن کشور بنا گردیده و این زیر ساخت ها شامل شبکه های انتقال و توزیع آب، برق، گاز، شبکه های ارتباطاتی (تلفن و اینترنت)، راه ها و … می باشد.
امیر ابراهیم زاده افزود: یکی از مشکلات بهره برداری از شبکه زیرساخت های شهری نبود نقشه های بهنگام شبکه ها و عدم وجود اطلاعات لازم در خصوص مکان جغرافیایی و اطلاعات توصیفی آنها می باشد.
وی ادامه داد: از اینرو با توجه به نقش حیاتی اطلاعات مورد نیاز، استفاده از یک سیستم اطلاعاتی مناسب به خوبی احساس می شد؛ سیستمی که بتواند در قالب مجموعه ای سازمان یافته و منسجم اطلاعات قابل قبول و پالایش شده را با کمترین هزینه و صرف کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت وسرعت در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد: در این راستا پروژه GIS شبکه آبیاری فضای سبز شهرداری بیرجند از ابتدای سال 99 به منظور نقشه برداری و ثبت اطلاعات توصیفی در لایه هایی شامل جنس و نوع لوله ها، سال اجرا ، موقعیت چاهها و مخازن و حوضچه ها توسط شرکت بهبود سیستم آب انجام پذیرفت.
به گفته وی کلیه برداشت ها از شبکه موجود با دستگاه GPS مالتی فرکانسه که بیشترین دقت را در ثبت اطلاعات مکانی دارد برداشت شده است.
ابراهیم زاده ادامه داد: طول کل شبکه اجرا شده 82 کیلومترمی باشد که عملیات اجرایی آن همزمان با تصویب طرح مطالعاتی جداسازی آب شرب از آب فضای سبز از سال 85 آغاز و همه ساله در جهت تکمیل پروژه اقدامات لازم صورت می پذیرد.
وی با اشاره به مزایای اجرای این سیستم گفت: برداشت و نقشه برداری شبکه موجود و توسعه سیستم GIS، این امکان را به مدیران می دهد تا اطلاعات کامل تری نسبت به تاسیسات موجود داشته باشند و در خصوص توسعه شبکه در مناطق مورد نیاز اقدام نمایند.
لازم به ذکر است مشخص شدن مکان تاسیسات، منجر به حفاظت از آنها در هنگام حفاری های مختلف نیز خواهد شد