شهرداری بیرجند به منظور کنترل وضعیت ترافیک معابر و تقاطع های پرتردد سطح شهر 3 دستگاه دوربین نظارت تصویری را در تقاطع های مهم شهر از جمله میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه نصب کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بیرجند با اشاره به اینکه این دوربین ها در زمان بروز بحران بسیار موثر است و امکان نظارت تصویری را در سطح شهر میسر می سازد افزود: این دستگاه وضعیت ترافیک محل را نشان داده و اختلالات و تخلفات ترافیکی و راهنمایی را به مرکز کنترل ترافیک شهر اعلام می کند.

مهندس مسلم قلی نژاد با بیان اینکه این دوربین ها به مرکز کنترل ترافیک متصل است افزود: دوربین های نظارت تصویری در سال جاری در سه نقطه میدان آزادی، میدان قدس و چهارراه جوادیه به ارزش 1 میلیارد ریال نصب گردیده و بزودی تعداد 4 عدد دوربین نظارت تصویری در تقاطع بلوار پاسداران و خیابان خلیل طهماسبی نیز  نصب خواهد شد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ادامه داد: نصب دوربین در سطح شهر باعث بالا رفتن امنیت و در مباحث نظارتی و کنترلی سبب ارتقاء فرهنگ ترافیکی می شود.

قلی نژاد اضافه کرد: مرکز کنترل ترافیک در شهرداری بیرجند برای استفاده بهینه از زیرساخت‌ های شهری، روان‌سازی ترافیک و نظارت بر سطح شهر راه‌اندازی شده است.

نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی : 137

سامانه پیامک شهرداري : 30007807

تلفن شهرداری مرکز:3-05632222201   فکس : 05632215011

فکس روابط عمومی:05632229330

پست الکترونیک : ravabet@birjand.ir

آدرس : بیرجند - میدان ابوذر - شهرداری بیرجند

                                                  

birjand_mayor@                               

javid_ _ir