رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری بیرجند گفت: جمعه بازار خودرو در بیرجند تا پایان مهرماه سال جاری در محل چهارشنبه بازار فعلی راه اندازی می شود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ حسن خسروی اظهار داشت: یکی از نیازهای شهروندان وجود فضاهایی مختص ارائه یک کالای خاص می باشد که برای پرهیز از سفرهای درون شهری، سردرگمی و ... راه اندازی جمعه بازار خودروی بیرجند در دستور کار قرار گرفت.

وی از احداث مکانی مجهز و مستقل برای جمعه بازار خودرو خبر داد و افزود: افرادی که قصد فروش خودروی خود را دارند می توانند در جمعه بازار خودرو حضور یابند تا در پارکینگ تعبیه شده، خودروی آنها توسط کارشناسان مجرب و مورد تایید راهنمایی و رانندگی مورد بررسی قرار گرفته و قیمت گذاری شود.

وی اضافه کرد: کل فضای محوطه چهارشنبه بازار بهشتی با مساحتی بالغ بر 2 هکتار به جمعه بازار خودرو اختصاص می یابد و کارشناسی، اصالت رنگ، تعیین مشکلات فنی خودرو و انعقاد مبایعه نامه از جمله بخش های این بازار خواهد بود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی با اشاره به اینکه متقاضیان برای فروش، بر اساس نوع خودرو و تعرفه مشخص شده عوارض پرداخت می کنند عنوان کرد: این بازار با هدف حذف واسطه گران و دلال های خودرو و عدم ایجاد مزاحمت و ترافیک شهری ایجاد می شود.

خسروی اذعان داشت: بازار خودرو با نیت اشتغالزایی و نیاز شهروندان به این قبیل بازارها و تسهیل در ارائه خدمات خرید و فروش خودرو  راه اندازی می گردد.

وی از انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری و پیمانکار این بازار خبر داد و گفت: با توجه به تجربه موفق شهرهای دیگر در راه اندازی بازار خودرو، انتظار می رود که نتیجه خوبی از این بازار در شهر بیرجند حاصل شود.

وی افزود: متقاضیان فروش موتورسکیلت، خودروهای سواری و سنگین می توانند از فرصت راه اندازی این بازار استفاده کنند.

لازم به ذکر است هم اکنون بازارچه های خیابان پاسداران، غفاری، 15 خرداد، ابوذر، کارگران، بهشتی و پرستار در بیرجند فعال هستند که جمعه بازار خودرو نیز به این آمار اضافه می شود و ایجاد بازار یا جمعه بازار خودرو با توجه به نیاز شهر در این زمینه از سال 94 در دستور کار شهرداری بیرجند قرار دارد.

نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی : 137

سامانه پیامک شهرداري : 30007807

تلفن شهرداری مرکز:3-05632222201   فکس : 05632215011

فکس روابط عمومی:05632229330

پست الکترونیک : ravabet@birjand.ir

آدرس : بیرجند - میدان ابوذر - شهرداری بیرجند

                                                  

birjand_mayor@                               

javid_ _ir