EN

احداث پارک الهیه در راستای نیاز منطقه شمال شهر بیرجند

شهردار بیرجند از تکمیل عملیات اجرایی پارک الهیه به مساحت 1/9 هکتار خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، دکتر مهدی بهترین اظهار داشت: عملیات اجرایی پارک الهیه با پیشرفت 60 درصد با هدف خدمت به شهروندان به ویژه مردم مناطق کمتر برخوردار در خیابان الهیه در حال انجام می باشد.
شهردار بیرجند با بیان اینکه فاز یک این پارک در حال انجام می باشد خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی فاز یک پارک الهیه به مساحت 9 هزار مترمربع شامل کف سازی، اجرای آمفی تئاتر، اجرای زمین های ورزشی، نصب کف پوش پلی اتیلن و سایل بازی، اجرای دیوارهای حایل سنگی، اجرای زمین اسکیت و اجرای کانال هدایت دفع آبهای سطحی در حال انجام می باشد.
دکتر بهترین با اشاره به چشم انداز این پارک اضافه کرد: اهمیت فضای سبز در محیط های شهری بدین حد است که به عنوان یکی از شاخصه های توسعه یافتگی جوامع مطرح بوده است و نبود آن به معنی عدم وجود سلامت و تندرستی در شهرها تلقی می شود.
وی در پایان تصریح کرد: در راستای بالا بردن سرانه های فضای سبز در مناطق کم برخوردار و توزیع عادلانه،توسعه و حفظ فضای سبز موجود تلاش می نماییم.
لازم به ذکر است در بازدید از بوستان الهیه به درخواست ساکنین خیابان الهیه و برآورد کارشناسی، نسبت به افزایش فضای بازی کودکان و نوجوانان در بوستان تصمیم گیری و اقدام گردید