EN

بازدید مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به همراه معاون خدمات شهری شهرداری و جمعی از مدیران از مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهرداری بازدید نمودند.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در بازدید از مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند اظهار داشت: متولیان با توجه به آغاز فصل سرما نیازمندی‌ها را برای ساماندهی معتادان، متکدیان و جامعه هدف اعلام کنند تا تمهیدات لازم اندیشیده شود.
بهاری گفت: با توجه به مشکلات معیشتی برگرفته از شیوع کرونا پیش‌بینی می‌شود فصل سرد امسال را با مشکلات بیشتری روبه‌رو باشیم، از این رو تمهیدات جهادگونه برای تامین نیازمندی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و همه دستگاه‌های اجرایی مربوطه باید تلاش کنند تا در آستانه شروع فصل سرما از میزان مشکلات با برنامه‌ریزی مناسب کاسته شود.
محمد زاده معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند هم از نبود هماهنگی بین دستگاه‌های مربوط برای مراقبت و انجام اقدامات دیگر در این باره انتقاد کرد.
مسوول مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند نیز در این بازدید از شناسایی ۱۶۴ متکدی و تشکیل پرونده از ابتدای سال جاری تاکنون در این مرکز خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰ نفر مرد و بقیه زن بوده‌اند.
منصوره امیرآبادی افزود: از این تعداد ۲۷ نفر به کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۱۹ نفر با دستور مقام قضایی به بهزیستی معرفی و سه نفر به عنوان متکدی حرفه‌ای به دستگاه قضایی تحویل شدند.
لازم به ذکر است مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند با ایجاد زیرساخت‌های لازم نظیر تخت، حمام، آشپزخانه، اتاق پزشک و مددکاری پس از شناسایی افراد روزانه ۲ وعده غذای گرم را به جامعه هدف در کنار خدمات بهداشتی ارایه می‌کند.