EN

با خرید 55میلیارد ریالی تجهیزات برای سازمان آتش نشانی بیرجند یک گام بزرگ به ایمن ترشدن نزدیک شده است

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ؛ شهردار بیرجند گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 55میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی این شهر هزینه شده است که با توجه به زیرساخت های شهری منجمله سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شهر یک گام موثر به ایمن تر شدن نزدیک شده است.
دکتر بهترین با بیان اینکه برخی از این تجهیزات برای اولین بار در سازمان آتش نشانی خریداری می شود افزود: این تجهیزات در چند نوبت شامل : ۲ دست لباس شیمیایی، ماسک غواصی فول فیس ،قایق غواصی ؛ ۴ دستگاه تنفسی کامل ،۶ عدد کپسول دستگاه تنفسی ، ۲ عدد چراغ قوه ضد انفجار، نازل فوم ساز، ۶دستگاه پمپ لجن کش ،۳ دستگاه اینداکتور و تجهیزات امداد و نجات با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال خریداری و تحویل سازمان آتش نشانی شده است .
وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر خریدهای فوق ، ۵۰ دست لباس تخصصی آتش نشان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال خریداری که در روزهای آتی به تجهیزات این سازمان افزوده خواهد شد .
دکتر بهترین تجهیز یک دستگاه کامیون ۱۰ تن از ماشین آلات موجود در شهرداری را به کاربری آتش نشانی و خرید خودرو کاپرا دوکابین را با توجه به نیاز سازمان آتش نشانی ،از دیگر موارد در دست اقدام عنوان کرد.
شهردار بیرجند در خصوص تجهیز و نوسازی ساختمان ایستگاههای آتش نشانی افزود : عملیات عمرانی بازسازی نما ایستگاه سجادشهر به اتمام رسیده و نوسازی آسایشگاه و نما ایستگاه غفاری در حال انجام است.
دکتر بهترین با بیان اینکه رسیدگی به سازمان آتشنشانی در مدیریت جدید شهری مورد توجه ویژه است ، تصریح کرد: دوره های آموزشی آتش نشانان باید مستمر و با هدف افزایش و ارتقاء سطح دانش و آمادگی و مهارت آتشنشان برای امداد رسانی بهتر در حوادث باشد که هر چه این مهارتها به هنگام و بهینه باشند، عملکرد سازمان در پیشگیری و مقابله با حوادث و سوانح مناسب تر خواهد بود.
شهردار بیرجند در پایان عنوان نمود: در همین راستا برای اولین بار در کشور و در جهت ارتقاء سطح غواصان آتش نشانی بیرجند و شهرستان های استان، دوره تخصصی غواصی بر اساس استانداردهای NFPAو OSHA در بندهای استان و آب‌های کدر با دید کم با حضور مربی بین المللی برگزارگردید.