EN

بهسازی پیاده راه خیابان مدرس کلید خورد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ طرح بهسازی و مطلوب سازی پیاده راه خیابان مدرس با هدف ساماندهی و بهسازی معابر شهری آغاز گردید
شهردار بیرجند با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای احترام به عابران پیاده به ویژه سالمندان، کم توانان جسمی و کودکان و سهولت و بهبود در عبور و مرور آنها و همچنین اصلاح شبکه آبیاری فضای سبز، بهینه سازی مصرف آب و افزایش و ارتقاء سطح سیما و منظر شهری بهسازی پیاده راه خیابان مدرس در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
دکتر مهدی بهترین با بیان اینکه این طرح در پروژه های عمرانی شهرداری در پایان سال گذشته دیده شد، افزود: با مصوبه شورای اسلامی شهر بیرجند و با توجه به عمر بالا و فرسوده بودن سنگفرش قبلی پیاده راه مدرس، این پروژه طبق برنامه‌ریزی و اولویت بندی مشخص شده اجرا میگردد.
وی با اشاره به اینکه خیابان مدرس یکی از اصلی ترین و بزرگترین خیابان های شهر بیرجند است، تصریح کرد: بهسازی و بهبود این خیابان از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا پیاده راه سازی این مسیر به طور استاندارد در حال اجرا است.
به گفته وی اجرای این پروژه شامل تخریب آسفالت و سنگفرش قدیمی، خاکبرداری، تسطیح، اجرای سنگ فرش، اجرای موزاییک شامل نوار مخصوص تردد نابینایان، اصلاح شبکه آبیاری فضای سبز، اجرای سیستم آبیاری نوین و اصلاح فضای سبز می باشد.
دکتر بهترین ادامه داد: بر اساس دستور العمل وزارت نیرو مبنی بر جداسازی آب شرب از آب فضای سبز و برنامه های شهرداری در همین راستا، اجرای طرح جداسازی آب فضای سبز از شرب یکی از راهکارهای مناسب در مدیریت بهره برداری از منابع و سازگاری با کم آبی بویژه در مناطق خشک و گرمسیری دچار تنش است که با توجه به شرایط اقلیمی شهرمان انشاا… با اصلاح شبکه آبیاری و اجرای سیستم آبیاری نوین خیابان مدرس، 25 درصد در مصرف آب شرب صرفه جویی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با اصلاح شبکه آبیاری این خیابان و استفاده از آب چاه پارک توحید، سه انشعاب آب شرب از مدار خارج خواهد شد خاطر نشان کرد: با حذف سه انشعاب آب شرب با برآورد فعلی، بیش از 70 میلیون تومان در هر دوره قبوض آب صرفه جویی خواهیم داشت که به طور قطع هزینه بهسازی و زیباسازی پیاده راه مدرس از محل صرفه جویی منابع آب شرب برگشت داده خواهد شد.
شهردار بیرجند اضافه کرد: اصلاح و بازنگری در طرح گونه های فضای سبز موجود، کاشت گیاهان جدید مناسب با اقلیم در راستای افزایش و ارتقاء سطح بصری نیز از دیگر دلایل اجرای این پروژه می باشد.
وی ادامه داد: با اجرای این پروژه علاوه بر تضمین امنیت شهروندان در عبور و مرور و کاستن حوادث احتمالی، جلوه بصری و شهری مسیر نیز متحول و عابرین به راحتی می توانند در این مسیر تردد کنند.
دکتر بهترین در پایان اذعان داشت : به شهروندان این امید را می دهیم که با لطف خداوند و البته همکاری و مشارکت شهروندان عزیز در سال جاری شاهد پیشرفت خوبی در بهبود و زیباسازی فضاهای شهری خواهیم بود و طبق برنامه های زمان بندی شده پروژه پیاده راه سازی در سایر نقاط شهر نیز انجام خواهد شد .