EN

تسهیلات ویژه صنوف آلاینده

شهرداری بیرجند با مصوبه شورای اسلامی شهر و به منظور تسریع در انتقال صنوف آلاینده از داخل شهر و ترغیب و تشویق مالکین صنوف آلاینده در راستای رفاه حال شهروندان، تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفته است.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر مهدی بهترین با اعلام این خبر گفت: به پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای اسلامی شهر بیرجند، طرح کاهش 50 درصدی هزینه های صدور پروانه ساختمانی و عوارض متعلقه کلیه اصناف فرصتی برای مالکین صنوف می باشد.
شهردار بیرجند تصریح نمود: کلیه مالکین صنوف که از تاریخ 1/10/1400 لغایت 31/03/1401 جهت هزینه های صدور پروانه ساختمانی و عوارض متعلقه به شهرداری منطقه مراجعه نمایند و پرونده آنان تا پایان مهلت مذکور به واحد درآمد منطقه رسیده باشد مشمول50 درصد تخفیف خواهند شد.
وی اذعان داشت: این اقدام در راستای رفاه حال شهروندان و به منظور تسریع انتقال صنوف آلاینده و حمایت از مالین اصنافی است که قصد ساخت ملک خود را در محدوده مجتمع صنوف آلاینده دارند می باشد.
شهردار بیرجند در پایان خاطر نشان کرد: کلیه متقاضیان صنوف آلاینده که تا پایان سال 1401 اقدام به اخذ پایانکار نموده و اتحادیه مربوطه فعال بودن صنف را در محل سایت صنوف آلاینده تایید نماید به مدت یکسال از پرداخت عوارض صنفی معاف خواهند بود.