EN

در دیدار مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با شهردار بیرجند مطرح شد: همکاری مشترک بین بنیاد شهید و شهرداری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ در این دیدار شهردار بیرجند با تاکید بر همکاری مشارکت بنیاد شهید با شهرداری اظهار داشت: مدیریت شهری در راستای همکاری مشترک بین بنیاد شهید و شهرداری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برمی دارد.
دکتر مهدی بهترین رضایت شهروندان را رویکرد مدیریت شهری خواند و افزود: نگاه مجموعه مدیریت شهری نسبت به خانواده ایثارگران،جانبازان و شهدا بسیار ویژه است؛ بنابراین برای کمک به این قشر و رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌ شود.
شهردار بیرجند ضمن تاکید بر لزوم تعریف فعالیت‌های مشترک بین بنیاد شهید و شهرداری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد: مناسب‌سازی فضای شهری به ویژه برای ایثارگران و جانبازان مقوله مهمی است که باید در سطح شهر اتفاق بیافتد و شهرداری بیرجند برای تحقق این امر تلاش می‌کند.
به گفته وی مناسب سازی معابر و آیلند های سطح شهر بر اساس نیاز جانبازان، ایثارگران و معلولین صورت می پذیرد و در مدیریت جدید شهری بدون مناسب سازی اماکن عمومی و اداری ویژه این قشر هیچگونه پایان کاری از سوی شهرداری صادر نمی گردد.
دکتر بهترین تصریح نمود: تعویض تابلوهای سر میلانی قدیمی با تابلوهای جدید مزین به تمثال شهدا، مناسب سازی 40 ایستگاه اتوبوس و همچنین 18 دستگاه اتوبوس جدید یوتانگ مجهز جهت تردد جانبازان، اهتمام در اجرای المان شهدای گمنام و مزین نمودن میادین و بلوارهای سطح شهر به نام شهدا خود گواه تاکید مدیریت شهری درحوزه فرهنگی و اجتماعی است .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مدیریت شهری عنوان کرد: تعامل بیشتر بین شهرداری و بنیاد شهید در خصوص شهدا و ایثارگران امری است که بدون شک نتایج درخشان و قابل توجهی را به بار خواهد آورد.
در ادامه این جلسه بر همکاری دوجانبه و هم افزایی در راستای رضایتمندی شهروندان خصوصا خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران تاکید گردید.