EN

سرپرست معاونت خدمات شهری/ ایجاد شادابی و نشاط در جامعه با ترویج ورزش

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری از ایجاد شادابی و نشاط در جامعه با ترویج ورزش علی الخصوص ورزشهای همگانی خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، موسی میرزایی در جلسه ای که به منظور توسعه ورزش های همگانی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند، اداره کل ورزش و جوانان، دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از هیئت های ورزشی مربوطه برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شرایط سالهای اخیر و وجود ویروس کرونا که منجر به کمرنگ شدن بحث های ورزشی گردیده تلاش داریم ورزشهای همگانی و عمومی را در سطح شهر تقویت نماییم.
وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها به واسطه برخورداری از پیوندهای مردمی و ساختارهای محلی از بهترین نهادها برای اجرای طرح‌های توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای هستند افزود: چیزی كه بیش از همه مهم است توجه دست اندركاران و متولیان امر ورزش به بعد همگانی ورزش است كه محور این بحث را تشكیل می دهد.
سرپرست معاونت خدمات شهری با تاکید بر لزوم داشتن جامعه ای با نشاط با توجه به ورزش بانوان اذعان داشت: گسترش ورزشهای زورخانه ای در پارکهای سطح شهر شامل بوستان پروفسور معتمدنژاد، نشاط، وحدت و میدان اجتماعات را مدنظر داریم.
میرزایی از اختصاص ظرفیت شهرداری به حوزه ورزش یاد کرد و ادامه داد: حمایت از ورزشکاران و قهرمانان نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.
عضو شورای اسلامی شهر بیرجند در این جلسه اذعان داشت: کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا تحت عنوان سه قالب فعالیت می کند که یکی از آنها مسایل ورزشی می باشد.
حجه الاسلام و المسلمین عبدالرزاق نژاد هدف این کمیسیون را آسیب شناسی مسایل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و ارائه راهکار و پشتیبانی افرادی که در این زمینه ها فعالیت می کنند عنوان کرد.
وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری، مراجع و نماینده ولی فقیه در استان به مساله ورزش خاطر نشان کرد: راهکار توسعه ورزش، توجه و توسعه ورزش همگانی بوده و سرمایه گذاری فرهنگی و ورزشی، نوعی سرمایه گذاری ایمن برای جامعه عاری از مسائل اجتماعی می باشد.
عضو شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به استقبال خوب نوجوانان و جوانان از ورزشهای زورخانه ای تصریح کرد: توجه به تجهیزات داخلی باشگاه و فضاسازی بیرونی مجموعه و حمایت و رونق زورخانه ها مورد انتظار است.
عضور دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه یکی از اهداف اصلی شهرداری را غنی سازی و گسترش فرهنگ ورزش برای جوانان و خانواده ها دانست و گفت: ارتقاء سطح ورزش موجب تقویت حوزه سلامت جوانان و کاهش مفاسد اجتماعی، اخلاقی، اعتیاد و دیگر مسائل گریبانگیر جوانان می گردد.
عباس سروری ابراز امیدواری کرد بتوانیم در کنار هم خدمات ارزنده ای در راستای تامین سلامت شهروندان داشته باشیم.
وی عنوان کرد: شهرداری با توجه به امکانات و زیرساخت‌هایی که در اختیار دارد مانند فضاهای عمومی، پارک‌ها، خیابان‌ها و منابع انسانی متخصص مناسب‌ترین سازمان برای هدایت ورزش همگانی در جامعه است.
در پایان نیز مواردی در خصوص جذب افراد قابل و کارآمد، امکانات مورد نیاز جهت توسعه ورزش همگانی، و وجود جایگاههایی در سطح پارکها توسط هر یک از اعضای حاضر در جلسه مطرح گردید.
شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نسبت به برگزاری ورزشهای همگانی صبحگاهی (زورخانه ای و پهلوانی) در دو پارک با همکاری اداره ورزش و جوانان اقدام نماید.