EN

شب یلدا در مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند

آسیب دیدگان و افراد بی سرپناه مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شب یلدا میهمان شهردار بیرجند بودند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر مهدی بهترین در این مراسم اعلام کرد: مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهرداری بیرجند برای پذیرش افراد بی سرپناه شبانه‌روزی شده است و خدمات لازم را به این افراد ارایه می‌دهد.
شهردار بیرجند افزود: شهرداری طبق قانون ملزم به جمع‌آوری متکدیان است لذا با توجه به نیاز شهر، آغاز فصل سرما و تشدید آسیب‌های اجتماعی در این فصل، تمهیدات لازم برای شبانه‌روزی شدن مجتمع و راه‌اندازی گرمخانه اندیشیده شد تا گروه هدف پذیرش شوند.
وی فرایند اعتمادسازی در این مجتمع را موفق ارزیابی کرد و گفت: اگرچه به‌صورت سه شیفت خدمات ارایه می شود و هزینه‌ها بالاست اما بودجه شبانه‌روزی شدن این محل از سوی شهرداری بیرجند تامین می‌شود.
شهردار بیرجند با تاکید بر اینکه افراد پذیرش شده در این مکان میهمانان ویژه شهرداری هستند افزود: هر فردی که جزو گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه باشد اینجا پذیرش می‌شود و باید در حد امکان از این اشخاص پذیرایی شود.
وی عنوان کرد: اعتمادسازی در جذب افراد به سوی مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی خوب بوده و آمار پذیرش از روز اول تاکنون به‌صورت تصاعدی بالا رفته است.
دکتر بهترین با بیان اینکه فضای بهداشتی با امکانات لازم در این مجتمع فراهم است گفت: تاکنون 71 نفر در مجتمع شبانه‌روزی شهرداری بیرجند پذیرش شده‌اند .
وی اظهار داشت: این افراد از خدمات امدادی، بهداشتی و سه وعده غذای گرم بهره‌مند می‌شوند.
بهترین با اشاره به اینکه با کمک و مشارکت شهروندان مقابله با آسیب اجتماعی تکدی‌گری به نتیجه می‌رسد گفت: با فرهنگ‌سازی عمومی می‌توانیم کمک شایانی به کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر داشته باشیم.