EN

شهردار بیرجند: در دفترچه عوارض و تعرفه بهاء پیشنهادی، شمال شهر و محلات کم برخوردار را به صورت ویژه دیده ایم

شهردار بیرجند، اعضاء شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری با هیئت امناء مسجد جواد الائمه(ع) و نمازگزاران این مسجد دیدار نمودند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر مهدی بهترین در دیدار صمیمانه با هیات امناء مسجد جواد الائمه(ع) اظهار داشت: تلاش مدیریت جدید شهری بر عدالت محوری است و در این راستا تلاش می نماید تا در جهت کاهش فاصله شمال و جنوب شهر از نظر امکانات شهری گام بردارد.
شهردار بیرجند با بیان این که شهرداری وابسته به بودجه دولتی نمی باشد، تصریح کرد: آنچه که در توان ما باشد را در راستای حل مشکلات مردم،کوتاهی نخواهیم کرد.
دکتر بهترین ادامه داد: خدمت رسانی بر اساس قانون صورت می گیرد و وحدت و همدلی بین مسئولین و مردم از واجبات است و مجموعه مدیریت شهری خود را ملزم به رعایت و عمل به این سیره می داند.
وی با اشاره به شبانه روزی شدن مجتمع فوریت های اجتماعی شهرداری خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز شهر، آغاز فصل سرما و تشدید آسیب‌های اجتماعی در این فصل، تمهیدات لازم برای شبانه‌روزی شدن مجتمع و راه‌اندازی گرمخانه اندیشیده شد تا گروه هدف پذیرش شوند.
دکتر بهترین درپایان تاکید نمود: با توازن بین شمال و جنوب شهر ، قطعا شهر دلپذیرتر می شود.
حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد عضو شورای اسلامی شهر نیز در ادامه گفت:دیدار های مردمی با شهروندان به دلیل محدودیت های کرونا و رعایت پروتکل ها مدتی انجام نشده است که امید است از این پس این جلسات در راستای رسیدگی به مشکلات مردم ادامه یابد.
وی افزود: مباحث مطروحه که در حوزه کاری مدیریت شهری است در اسرع وقت پیگیری خواهد شد اما مشکلات دیگر از طریق دعوت شورا از ادارات مربوطه نیز مرتفع خواهد گردید.
محمدی رئیس هیئت امناء مسجد جواد الائمه (ع) شمال شهربیرجند در این دیدار ضمن تقدیر از حضور شهردار بیرجند،اعضاء شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری برای پیگیری مشکلات مردم شمال شهر، اظهار کرد: همان طور که بارها اشاره شده، منطقه شمال شهر با مشکلات عدیده ای مواجه است.
وی خطاب به شهردار بیرجند،تصریح کرد: از شما به عنوان یک فرد انقلابی،دلسوز و متعهد انتظار داریم که حل مشکلات منطقه محروم شمال شهر را در اولویت قرار دهید.
رئیس هیئت امناء مسجد جواد الائمه (ع) ادامه داد: ساختار پل موسی بن جعفر(ع) مانع تردد اتوبوس در سمت غرب پل شده است که یکی از درخواست های مردم منطقه رفع این مشکل می باشد.
وی با اشاره به سالن سرپوشیده ورزشی این منطقه یادآور شد: برای گذران اوقات فراغت مردم بویژه جوانان این منطقه شهر،پیشنهاد می شود که این سالن در ساعاتی از روز در اختیار جوانان این محل قرار گیرد.
لازم به ذکر است از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه زیباسازی خیابان بهشت و کانال کبوتر خان، احداث پارک در انتهای خیابان موسی بن جعفر(ع)، تعویض سطل های زباله ، نظافت و رفت و روب معابر، نصب سرعتگیر در معابر موسی بن جعفر (ع)، آبگرفتگی برخی معابر، نقاشی دیواری، اختصاص مکان به انجمن معتادان گمنام و………………. بود.
گفتنی است در این جلسه تنی چند از اعضای هیئت امناء مسجد نیز به بیان نظرات و مسایل شهری پرداخته و آمادگی خود را برای همراهی و همکاری با شهرداری در راستای پیشرفت و تعالی شهر اعلام نمودند.