EN

فرآیند بازسازی اتوبوس های فرسوده در شهرداری بیرجند با تکیه بر توان داخلی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ تعداد 28دستگاه اتوبوس سازمان حمل ونقل بار ومسافر با هزینه 2میلیارد تومان طی مدت 6ماه با تکیه بر توان داخلی راه اندازی و بازسازی گردیده است.
سرپرست امور ماشین آلات شهرداری با اعلام این خبر گفت: در سال‌های اخیر تعدادی از اتوبوس های ناوگان حمل و نقل درون شهری به دلیل عمر بالا و فرسودگی قطعات و افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری از چرخه سرویس دهی خارج و غیر قابل بهره برداری شده بود که با نظر مساعد شهردار بیرجند بازسازی و نوسازی ناوگان در دستور کار قرار گرفت.
حسن امیرآبادی زاده اعلام کرد: از 28 دستگاه اتوبوس تعداد 11 دستگاه اتوبوس 355 بازسازی کامل گردیده است که این بازسازی شامل تعمیر موتور، رنگ آمیزی، سیم کشی و اتاق سازی کامل می باشد.
به گفته وی 17 دستگاه اتوبوس اسکانیا و 457 نیز تعمیر اساسی و راه اندازی شده اند.
امیرآبادی زاده ادامه داد: پروژه بازسازی، شامل تعویض ورق‌های بیرونی، کف، سقف، تعمیر اساسی موتور، تعمیر گیربکس‌، چرخ‌ها، اکسل، فرمان، رنگ‌آمیزی، صافکاری و نقاشی بوده که تمامی این خدمات در کارگاه ماشین آلات و توسط تکنسین های امور ماشین آلات شهرداری انجام می شود.
سرپرست امور ماشین آلات شهرداری خاطرنشان کرد: خرید یک دستگاه اتوبوس بیش از 50میلیارد ریال هزینه دارد که با بازسازی این اتوبوس ها، ناوگان حمل و نقل عمومی شهر با کمترین هزینه، بهسازی و نوسازی می گردد.
امیرآبادی زاده با بیان اینکه هزینه بازسازی هر اتوبوس توسط بخش خصوصی بالغ بر 12 میلیارد ریال می باشد ادامه داد: برای بازسازی 28 دستگاه اتوبوس توسط بخش خصوصی بالغ بر 330 میلیارد ریال هزینه نیاز بود اما با تکیه بر توان داخلی شهرداری و استفاده از نیروهای متخصص واحد موتوری برای بازسازی 28 دستگاه اتوبوس تنها 20 میلیارد ریال هزینه شده ،که با این احتساب مبلغ 310 میلیارد ریال صرفه جویی شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تعداد 15دستگاه اتوبوس دیگر نیز تا پایان سال راه اندازی خواهد گردید .