EN

پارکینگ خیابان آیت ا… طالقانی احداث می گردد

واقعیت این است هنگامی که صحبت از مشکلات ترافیک شهر بیرجند به میان می آید ابتدا شلوغی خیابان طالقانی و حرکات کند وسایل نقلیه در این معبر به ذهن خطور می کند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر مهدی بهترین با اشاره با احداث پارکینگ طالقانی گفت: احداث پارکینگ خیابان طالقانی در حال انجام است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
شهردار بیرجند اظهار داشت: با توجه به مطالعات انجام شده در طرح جامع ترافیک بیرجند، خیابان طالقانی معبر شریانی درجه دو محسوب می‌شود و با توجه به پارکینگ‌ها و طرح‌های پارکینگی موجود، هم اکنون وضعیت این خیابان قرمز است.
دکتر بهترین افزود: با توجه به این موضوع پارکینگ‌ها در خیابان طالقانی شناسایی و زمینی دو هزار متری به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ در این خیابان به تملک شهرداری در آمد که پس از خاکبرداری و تسطیح زمین ملک مورد نظر عملیات زیرسازی و آسفالت نیز آغاز شده است.
شهردار بیرجند ادامه داد: در ۱۵ سال گذشته این اولین تملک پارکینگ شهرداری برای خیابان طالقانی است و همچنین امیدواریم کار ساخت پارکینگ مفتح ۴ که در اختیار هلال احمر است هر چه زودتر آغاز و از بار ترافیکی این خیابان کاسته شود.
وی افزود: در راستای ساماندهی و برطرف شدن مشکل کمبود پارکینگ در خیابان‌های پرتردد، عملیات شناسایی و احداث پارکینگ از اولویت های مدیریت شهری می باشد.
دکتر بهترین با اشاره به اینکه کمبود فضای کافی برای پارک خودروها مشکلات عدیده‌ای را در عبور و مرور وسایل نقلیه ایجاد می‌کند، تصریح کرد: این مشکل از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری است، بنابراین با تدابیر اندیشیده شده جهت رفع این مشکل و نظم بخشیدن به عبور و مرور وسایل نقلیه، احداث این پارکینگ برای خیابان طالقانی در دستور کار قرار گرفته است.
شهردار بیرجند خاطر نشان کرد: انشاا پس از اتمام عملیات آسفالت و خط کشی، پارکینگ طالقانی جهت استفاده شهروندان به بهره برداری خواهد رسید.
وی هدف از این اقدام را تامین رفاه و آسایش شهروندان و تسریع در امر عبور و مرور دانست.