EN

تاکید شهردار بیرجند برتسریع روند اجرایی پروژه فرهنگسرای شهر

شهردار بیرجند در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه فرهنگسرا ضمن تاکید بر تسریع پیشرفت پروژه از پیمانکاران درخواست نمود تا با هماهنگی واهتمام مضاعف، این پروژه بزرگ و کشوری را آماده بهره برداری در دهه فجر نمایند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ، محمد علی جاوید با بیان این مطلب در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه فرهنگسرا که با حضور مشاور ، پیمانکاران و مسئولین پروژه برگزار شد گفت: فرهنگسرای شهرداری بیرجند جزو 10 پروژه برتر ساخت سالن همایش در کشور است که عملیات اجرایی این طرح با زیربنای ۱۵ هزار متر مربع و مساحت سه هزار متر مربع با بیش از 95درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

شهردار بیرجند عنوان کرد: با خرید سیستم صوت و صدای سالن اصلی فرهنگسرا که مناقصه آن در دو نوبت برگزار شده و نصب آن، پوشش سقف سالن اصلی انجام خواهد شد که امیدواریم با توجه به این که ساخت آن از نیازهای اساسی مرکز استان است، دهه فجر این پروژه بزرگ فرهنگی شهرداری بهره برداری شود.

 به گفته وی بر اساس قرار داد منعقد شده با پیمانکار نصب سیستم صوتی سالن اصلی فرهنگسرا، پیمانکار در قبال گرفتن هشت میلیارد و 500 میلیون تومان متعهد می شود ظرف پایان آذرماه  نسبت به نصب آن اقدام و همچنین موظف است مدت 10 سال خدمات پشتیبانی مربوطه را ارائه کند.

جاوید افزود: با پیگیری های به عمل آمده تابلوی های مربوط به تجهیز شوئیچ خانه و به تبع آن تامین برق اصلی پروژه با همکاری اداره برق شهرستان اقدام شده که امید است ظرف حداکثر 2 هفته آتی برق اصلی پروژه راه اندازی گردد.

شهردار بیرجند ادامه داد: خط انتقال فاضلاب پروژه به خط اصلی فاضلاب شهر متصل و عملیات تکمیلی محوطه سازی و حصارکشی و احداث پارکینگ های پروژه در دست اقدام  بوده که انشاا… ظرف یک ماه آینده به طور کامل به بهره برداری می رسد.

وی افزود: عملیات نصب دکوراتیو سقف و همچنین اجرای سیستم نور و صوت در دست اقدام می باشدو صندلی های سالن به محل پروژه منتقل گردیده  که پس از اتمام عملیات مربوط به نور و صوت و همچنین دکوراتیو سقف موضوع جانمایی صندلی ها و نصب موکت انجام خواهد شد.

به گفته وی ساختمان های الحاقی شماره یک،سه و چهار دارای پیشرفت فیزیکی 98 درصد و در حال انجام تحویل موقت و رفع نواقص می باشد و ساختمان الحاقی شماره 2  نیز با توجه به اینکه پروژه به صورت امانی در دست اقدام بوده عملیات گچ کاری و نصب در و پنجره در حال انجام که انشاا… ظرف حداکثر ماه آینده به طور کامل به بهر ه برداری می رسد.

در پایان این جلسه شهردار بیرجند ضمن تاکید بر تسریع در روند پیشرفت پروژه از پیمانکاران درخواست نمود تا با هماهنگی واهتمام مضاعف این پروژه بزرگ و کشوری را آماده بهره برداری در دهه فجر نمایند.