EN

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند /شوراهای اسلامی، پل ارتباطی بین مردم و مسئولان

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: شوراهای اسلامی باید پل ارتباطی بین مردم و مسؤولان باشند تا نسبت به ارائه راه حل‌ها و شناخت معضلات و مشکلات اقدام کنند.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، دکتر ابراهیم تقی‌زاده ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت هفته مقام معلم و روز کارگر، از زحمات این دو قشر از جامعه تشکر و قدردانی کرد.

وی به دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل  شوراهای اسلامی اشاره کرد و افزود: شوراهای اسلامی نهادی برخاسته از بطن مردم هستند که توسط خود مردم انتخاب می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند؛ پیشبرد سریع برنامه‌ها، جلوگیری از تبعیض، احترام به شخصیت مردمی، نظارت بر ساخت و ساز و امور مردمی، آگاه سازی مردم و کم کردن فشار دولت را از اهداف تشکیل شوراها دانست و افزود: اگر شوراها و بخش دولتی در کنار هم قرار گیرند و برنامه‌های ساماندهی‌شده برای هدایت و امور مردم داشته باشند تأثیرات زیادی در بر خواهد داشت.

تقی زاده با تأکید بر اینکه نباید مدیریت تنها مدیریت متمرکز دولتی باشد بلکه مدیریت مردمی نیز باید لحاظ شود، اعلام کرد: با اجرایی شدن قانون شوراها شاهد دو مدیریت دولتی و مردمی خواهیم بود چرا که انسجام، همبستگی و وحدت از مؤلفه‌هایی است که نتایج مؤثری به همراه دارد.

وی به عضویت اعضای شورای اسلامی شهر در 34 کمیسیون و کارگروه تعیین شده توسط قانون‌گذار اشاره و مطرح کرد: شورای پنجم شورایی کاری و بدور از هر گونه حاشیه تشکیل شده و انسجام، وحدت، همدلی و همفکری در بین اعضای شورا وجود دارد.

تقی‌زاده امانت‌داری را جزو رویکردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری اعلام کرد و یادآور شد: قانون‌مداری، شفاف سازی و رعایت حقوق شهروندی بخشی از وظایف شورای شهر و شهرداری است.

وی ایجاد نشاط و شادابی با تغییر سیستم فضای سبز شهری، کاشت گونه‌های متنوع درختان، احداث پارک خطی پیامبر اعظم(ص)، پارک سایت اداری، پارک مهرشهر، استفاده از آبیاری قطره‌ای در فضای سبز، آسفالت و بهسازی معابر، آیلندگذاری خیابان‌ها، نصب 5 المان ثابت و احداث بزرگ‌ترین سالن همایش‌های شهرداری را جزو برنامه های شهرداری و شورای شهر برای سال 97 اعلام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه تاکنون چهار میلیارد تومان جهت آسفالت معابر و خیابان‌های مهرشهر هزینه شده است، اعلام کرد: روکش آسفالت در نقاط مختلف شهر تا جایی که امکان داشته باشد تعطیل نخواهد شد.

تقی‌زاده توسعه بازارچه‌های محلی، توسعه پارکینگ‌ها، انتقال صنوف آلاینده به خارج شهر، ساخت کلینیک درمانی در شمال شهر، توسعه مدارس شمال شهر، تکمیل پل موسی بن جعفر(ع)، توسعه خانه‌های محله و استقرار ایستگاه کتابخوانی و روزنامه‌خوانی را از دیگر برنامه‌های شهرداری و شورای شهر برای بیرجند ذکر کرد.

وی بودجه شهرداری و شورای اسلامی شهر به انضمام بودجه سازمان‌ها را 100 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: 30 میلیارد تومان از این بودجه مربوط به سازمان‌های وابسته به شهرداری است لذا شورای شهر و شهرداری بیرجند با کمترین بودجه در راستای اجرای برنامه‌های مطلوب تلاش می‌کند.