EN

رئیس شورای شهر بیرجند از راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای شهر بیرجند در سال جاری خبر داد

رئیس شورای شهر بیرجند از راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای شهر بیرجند در سال جاری خبر داد و گفت: این مرکز از نخبگان و متخصصان امور شهری دعوت می کند که یاری گر شورا باشند

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛  ابراهیم تقی زاده در دیدار با نماینده منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یازدهم گفت: توجه به زیر ساخت‌های شهری، پروژه‌های عمرانی و خدماتی اولویت اول شورای شهر و شهرداری بیرجند است.

وی افزود: توجه به فضاسازی‌های شهری، احداث پارک و فضای سبز و رسیدگی مشکلات خدماتی در مناطق کم برخوردار و شمال شهر در دستور شورا بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر در دست اقدام است، گفت: به موضوعات معماری اسلامی، نظارت‌ها و حق‌الناس توجه ویژه می‌شود.

تقی زاده با بیان اینکه امسال سرانه بودجه شهرداری بیرجند افزایش یافته است، عنوان کرد: تمام معابر خاکی شهر که شبکه زیرساختی در آن آماده شده، در سال جاری آسفالت می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند از راه اندازی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بیرجند در سال جاری خبر داد و افزود: این مرکز از نخبگان شهری، متخصصان امور شهری و شهرسازی و کارشناسان متعدد در شاخه‌های مختلف دعوت می‌کند که یاری‌گر کمیسیون‌های تشکیل شده در شورا باشند.

محمد علی جاوید شهردار بیرجند هم در این دیدار از افزایش بودجه شهرداری خبر داد و گفت: اکنون شهرداری بیرجند از نظر سرانه بودجه به شاخصی رسیده که جزو رده‌های اول است و تفاوتی که با افزایش بودجه ایجاد می‌شود در اجرای کارهای زیرساختی، خدماتی، بهداشتی، فضای سبز و … است.

وی عنوان کرد: احداث پروژه‌های بزرگ از جمله میدان اجتماعات شهر در میدان ابوذر، تعیین تکلیف و ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه گردشگری بند دره، ساخت بزرگترین فرهنگسرای شرق کشور، ایجاد پارک و فضای سبز، آسفالت معابر، توجه به ناوگان عمومی شهر و… از مهمترین فعالیت شهرداری و شورا شهر در این دوره بوده است.

به گفته وی تمام برنامه‌ریزی‌ها و تلاش مدیریت شهری در راستای مطالبه حقیقی شهروندان و آماده کردن زیرساخت‌های رفاهی و فرهنگی است.

نماینده منتخب مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس نیز در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار بیرجند اظهار کرد: اگر در این مقطع حساس به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شود مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما مسئولین باید فقط هدفمان خدمت به مردم باشد و در کارها رضای خدا را مدنظر قرار دهیم، تصریح کرد: اگر در انجام وظایف کوتاهی کنیم باید در آینده پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه در خدمتگزاری باید وحدت باشد، گفت: نهایت انسجام می‌بایست در حوزه مدیریت شهری و شورای شهر باشد که الحمدالله انسجام خوبی در شورای شهر و شهرداری بیرجند وجود دارد.

نماینده منتخب مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس بیان کرد: یکی از معضلات اصلی کشور دخالت دادن موضوعات سیاسی و حزبی در حوزه اجرا و رفع مشکلات مردم است.

وی با بیان اینکه در موضوعات مدیریتی باید به حق‌الناس توجه شود، عنوان کرد: بازنگری طرح تفصیلی شهر بیرجند با توجه به گذشت سه سال از اجرای آن باید در اولویت قرار گیرد.

خسروی با تاکید بر اینکه طرح معماری اسلامی، نظارت و استحکام بخشی در شهرسازی باید مورد توجه باشد، اظهار کرد: تعیین تکلیف اراضی بلوار شهید ناصری و بلوار شهید صیاد شیرازی خواسته مردمی است که باید هرچه سریع‌تر تکلیف آن مشخص شود.