EN

سومین جلسه ستاد اجرایی اربعین شهرداری بیرجند برگزار شد.

با حضور شهردار و مسئولین شهرداری و ستاد عتبات استان، سومین جلسه ستاد اجرایی اربعین شهرداری بیرجند برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه مهندس موسوی ،رئیس اجرایی ستاد اربعین شهرداری بیرجند گزارشی از مراسم سال 95 و نیازمندیهای اربعین 96 ارائه کرد.

وی تاکید کرد : در اربعین سال گذشته علارقم کمبود امکانات شهرداری بیرجند درشهر کاظمین عراق؛ تلاش شبانه روزی و از خود گذشتگی پرسنل اعزامی  باعث شد تا به بهترین نحو ممکن به زائرین حسینی خدمات رسانی انجام دهیم .

رئیس ستاد اجرایی اربعین شهرداری بیرجند گفت:از آنجایی که سال گذشته اولین سالی بود جهت خدمت زائرین به شهر کاظمین اعزام شده بودیم ولی پاکیزگی  خیابانهای منتهی به حرم امامین جوادین زبانزد خاص و عام بود به طوریکه شخص سفیر ایران در عراق از تلاشهایبی وقفه کارکنان شهرداری بیرجند تشکر و قدردانی کرد.

دکتر مدیح شهردار بیرجند راهپیمایی اربعین حسینی را نماد وحدت مسلمانان در جهان دانست و اظهار داشت:برگزاری مراسم اربعین حسینی با حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر زائر در شرایط نا امن عراق نماد توانمندی مدیریت اسلامی شیعیان در امور مذهبی است.

وی  با تشکر از فعالیت ستاد اجرایی اربعین بیان داشت :شهرداری بیرجند با تمام توان  در اربعین 96 جهت خدمات رسانی به زائرین با امکانات بیشتر و حضور فعال تری نسبت به سال گذشته انجام وظیفه خواهد نمود .

دکتر مدیح با بیان اینکه 45 نفر از نیروهای شهرداری بیرجند به کاظمین عراق اعزام خواهند شد تصریح کرد:از توان پیمانکاران شهرداری  هم در اربعین استفاده خواهد شد و جهت نصب داربست 3 نفر از پیمانکاران سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری به عراق اعزام خواهند شد.