EN

پرداخت 4 میلیارد تومان به بازنشستگان شهرداری از سال 96

شهردار بیرجند گفت: مشکلی در پرداخت مزایای بازنشستگان وجود ندارد و همه حق و حقوق ایشان از سال 97 به موقع پرداخت شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، مهندس محمد علی جاوید اظهار داشت: تعداد کل بازنشستگان شهرداری بیرجند از سال 96 تاکنون 93 نفر بوده که رقم پرداختی ایشان حدود 4 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه سعی و تلاش مجموعه معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری بر این می باشد که مشکلی در پرداخت پاداش پایان خدمت و حق سنوات بازنشستگان شهرداری ایجاد نگردد عنوان کرد: از سال 97 پاداش پایان خدمت و سنوات بازنشستگی تا سقف 50 میلیون تومان بلافاصله پس از انجام کارهای مربوط به بازنشستگی پرداخت و مازاد بر این، بسته به میزان مبلغ طی یک تا سه قسط پرداخت گردیده است.

جاوید افزود: شهرداری بیرجند، توجه به مسایل و مشکلات اقتصادی و پرداخت به موقع مطالبات همکاران را وظیفه ذاتی خود دانسته و جزو اصول کاری قرار داده لذا در این راستا با تمام توان در پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت پرسنل خود اهتمام ورزیده و این درحالی است که مطالبات کارمندان و کارگران شهرداری اعم از حقوق و اضافه کار نیز تاکنون به موقع پرداخت شده است.

جاوید اذعان داشت: توجه به پرداخت به موقع مطالبات بازنشستگان و شاغلین، باعث افزایش انگیزه کاری ایشان گردیده است.

وی عنوان کرد: تا پایان سال 25 نفر دیگر از کارکنان شهرداری بازنشسته می شوند که جایگزین این نیروها در بخش های خدماتی صرفاً از طریق شرکت های خصوصی تامین می شود.

لازم به ذکر است شهرداری بیرجند دارای 30 نفر نیروی رسمی، 72 نفر نیروی پیمانی، 171 نفر مستخدمین موقت، 485  مشمول قانون کار (دائم و قراردادی) و 248 نیروی شرکتی می باشد.