شهردار بیرجند گفت: تحول اساسی در دو حوزه حفظ و نگهداری فضای سبز و سیما و منظر شهری با برنامه ریزی و انجام کار تخصصی و فنی در سال 98 مورد انتظار است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، مهندس محمد علی جاوید در  جلسه هم­اندیشی با کارشناسان و مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری عنوان کرد: با توجه به نظرات شهروندان، این حوزه برای مدیریت شهری دغدغه مهمی بوده و حائز اهمیت می باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر و شهروندان نیاز به طراوت و شادابی دارد ادامه داد: این نشست با هدف ارتقاء کیفی سیما، منظر و فضای سبز شهری تشکیل شد.

شهردار بیرجند اذعان داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز موجود با کیفیت بهتر، بهسازی مبلمان شهری پارکها و سطح شهر شامل نیمکت ها، سطل های زباله و مجموعه های بازی کودکان از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

جاوید افزود: با عنایت به استقبال گسترده شهروندان در این فصل از پارکها، بر مرتب سازی، بهسازی، نظافت و پاکیزگی سرویس های بهداشتی تاکید می شود.

وی تصریح کرد: در حوزه زیباسازی، توجه ویژه و لحاظ نمودن طراحی در گلکاری ها، استفاده از المان ها و احجام متناسب جهت زیبایی سطح شهر ضروری می باشد.

شهردار بیرجند خواستار نگاه ویژه به نورپردازی ها شد و اضافه کرد: می بایست نورپردازی فضاهای شهری به صورت فنی و تخصصی و طراحی شده انجام گیرد و از این طریق شب های کسل کننده و خسته کننده بیرجند اصلاح شود.

جاوید گفت: تحول در این حوزه به شکلی که افزایش و ارتقاء کیفیت سیما، منظر و فضای سبز شهری در پایان سال مشهود باشد مورد انتظار است.

وی در ادامه به ایجاد تنوع در پوشش گیاهی فضای سبز بیرجند و تغییر الگوی کاشت با استفاده از نظرات مشاورین،  متخصصین و صاحبنظران اشاره کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز اظهار داشت: این سازمان در زمره سازمانهای مهم و تاثیرگذار شهرداری قرار دارد که با داشتن 12 نفر کارشناس و بالاتربا تخصص های مربوط به این حوزه، بیشترین بدنه کارشناسی و فنی را در بین سازمانهای شهرداری دارا می باشد.

مهندس امیر ابراهیم زاده خاطر نشان کرد: شهر بیرجند با داشتن حدود 265 هکتار فضای سبز تحت اختیار شهرداری، سرانه ای حدود 5/12 متر مربع برای هر شهر وند بیرجندی دارد که از نظر کمی، این سرانه قابل قبول می باشد و کلیه عملیات مراقبت، نگهدای و آبیاری این مجموعه توسط 137 نفر نیروی فضای سبز (پارکبان) و به صورت کاملا امانی اداره می شود.

به گفته وی تلاش مجموعه سازمان در زمینه افزایش کیفیت فضاهای موجود و توسعه فضای سبز در مناطقی از سطح شهر است که از فضای سبز کمتری برخوردارند.

لازم به ذکر است کارشناسان سازمان نیز در این جلسه به بیان موانع، مشکلات و راهکارهایی در حوزه کاری پرداختند که عمده ی خواسته های آنها درخصوص  بحث جبران کمبود نیرو جهت نگهداری فضای سبز موجود می باشد.

همچنین مقرر گردید جلسات تخصصی با حضور کارشناسان سازمان برگزار شده و در جلسات بعد کارشناسان سازمان ، طرح های پیشنهادی خود را در حوزه های کاری اعلام کنند تا پس از تصویب و بررسی به مرحله اجرا درآید.

نقشه شهر

راه های ارتباطی

سامانه ارتباط مردمی : 137

سامانه پیامک شهرداري : 30007807

تلفن شهرداری مرکز:3-05632222201   فکس : 05632215011

فکس روابط عمومی:05632229330

پست الکترونیک : ravabet@birjand.ir

آدرس : بیرجند - میدان ابوذر - شهرداری بیرجند

                                                  

birjand_mayor@                               

javid_ _ir