EN

میزان در حوزه آتش نشانی توانمندی است

شهردار بیرجند گفت: میزان در حوزه آتش نشانی توانمندی است و هرکس توان بیشتری دارد، فکر، جسارت، دغدغه و دلسوزی برای شهروندان دارد در اولویت می باشد و قطعا شهر نیز به این افراد نیاز دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد علی جاوید در نشستی با پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار داشت: شناخت ظرفیت، توانمندی، سوابق و تجارب پرسنل باید از اولویت های کاری باشد.

وی با اشاره به اینکه سختی حرفه و کار آتش نشانان، تجهیزات و شرایط سخت آتش نشانی که روح و جسم و جان آتش نشانان را درگیر دارد برای همه روشن می باشد افزود: شأن ما خدمت است و کلیت شغل آتش نشانی نیز همین می باشد.

شهردار بیرجند ادامه داد: گامی که در مجموعه شهرداری برداشته شده حرکت خوبی است که امیدواریم بتوانیم با شرایط سخت در این شهر که ظرفیت کار دارد به شهروندان خدمت کنیم.

جاوید با اشاره به اینکه مردم همواره قدردان تلاش، زحمات و از جان گذشتگی آتش‌نشانان می‌باشند اذعان داشت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با بهره‌مندی از نیروهای با تجربه و حضور به‌موقع در صحنه حوادث به نجات جان شهروندان در شرایط سخت می‌پردازد و این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در این دیدار ابراز امیدواری کرد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند و پرسنل فداکار آن، همچون سنوات گذشته با حفظ آمادگی و تجهیزات روز و دانش بالا بتوانند خدمات مورد نیاز شهروندان را ارائه کنند.

شهردار بیرجند در ادامه اضافه کرد: پیشگیری از حوادث یکی از وظایف اصلی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی است که باید با دقت انجام پذیرد.

جاوید با اشاره به اینکه مردم همواره قدردان تلاش، زحمات و از جان گذشتگی آتش‌نشانان می‌باشند، یادآور شد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با بهره ‌مندی از نیروهای با تجربه و حضور به‌موقع در صحنه حوادث، به نجات جان شهروندان در شرایط سخت می‌پردازد که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

وی عنوان کرد: آتش نشانان برای خدمت به مردم جان خود را در کف دست قرار داده تا امنیت جانی و مالی مردم تامین شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند نیز در این دیدار خاطر نشان کرد: نیروهای عملیاتی با تمام توان در شبانه روز از هیچ کوششی برای شهر و شهروندان دریغ نمی کنند.

مهندس علی حسینی اظهار داشت: پرسنل آتش نشانی علاوه بر محدوده خدماتی شهر، در شرایط ویژه شهرهای اطراف را نیز پوشش می دهند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای آتش نشانی هر 6 ماه یکبار تعیین سطح می شوند افزود: شغل آتش نشانی کار پرریسک و ویژه ای است که در هر مرحله نیاز به شجاعت و روحیه ایثارگری دارد.

لازم به ذکر است در این جلسه پرسنل سازمان آتش نشانی به بیان درخواستهای خود مبنی بر نیاز سازمان به ماشین های تندروی بیشتر، اجرای درست چارت در سازمان، حل مساله کمبود نیرو و … پرداختند.