EN

20 درصد صرفه جویی در مصرف آب با جداسازی آب فضای سبز از انشعابات آب شهری

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: با توجه به اجرای حدوداً 65 درصد از پروژه جداسازی آب فضای سبز از آب شرب و نیز اجرای سیستم های نوین آبیاری و بر اساس آمار ارائه شده توسط شرکت آب و فاضلاب، در 4 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد در مصرف آب از انشعابات آب شهری صرفه جویی داشته ایم که نشان دهنده ی نتیجه بخش بودن پروژه جداسازی آب شهری می باشد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس امیر ابراهیم زاده با اشاره به وجود 8 حلقه چاه شهرداری با آبدهی مجموعاً 155 لیتر در ثانیه اذعان داشت: در بعضی از مکان هایی که شبکه آب خام وجود ندارد از آب شهر استفاده می شود که با تداوم در اجرای پروژه جداسازی آب شرب از فضای سبز، این میزان کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به کمبود شدید منابع آبی جهت حفظ و نگهداری 265 هکتار فضای سبز موجود در شهر خاطر نشان کرد: در این راستا، طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه استفاده از پساب تصفیه خانه آب و فاضلاب در دست بررسی می باشد.

وی اظهار داشت: برای حفظ و آبیاری فضای سبز خصوصاً در کوچه های فرعی مقابل منازل و واحد های تجاری نیاز به کمک شهروندان داریم.