EN

بودجه سال 99 شهرداری بیرجند با 40 درصد افزایش نسبت به بودجه 98 تصویب شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری روز گذشته شهردار، معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر امور مالی  با حضور در شورای اسلامی شهر گزارشی در خصوص متمم بودجه 98 و بودجه 99 شهرداری ارائه دادند و کلیات متمم بودجه ۹۸ و کلیات بودجه ۹۹ شهرداری توسط اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند تصویب شد.

شهردار بیرجند در این جلسه با بیان اینکه در متمم بودجه سال جاری و بودجه سال 99، اقداماتی که ماهیت عمرانی دارند درج گردیده گفت: هیچ پروژه جدیدی برای سال آینده تعریف نکرده ایم و هدف ما تکمیل پروژه‌های ناتمام قبلی است.

مهندس محمد علی جاوید اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های قبلی از جمله پارک جنگلی، پارک نشاط، پارک های محله، ساختمان درشکه خانه، میدان شهدا، میدان فرودگاه، دیوار یخی، فرهنگسرا، آسفالت معابر شهر و… در سال ۹۹ در دستور کار شهرداری بیرجند قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تنها پروژه ای که هر سال تکرار می شود و هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده  پروژه جایگاه پسماند است افزود: تمام اقدامات زیرساختی اولیه در این خصوص انجام شده و تنها نصب دستگاه‌های پردازش باقی مانده است.

شهردار بیرجند تصریح کرد: سیستم پسماند در بیرجند به گونه ای است که امکان جمع آوری پسماند از طریق سطل‌های زباله وجود ندارد و لذا چنانچه ۵ میلیارد تومان برای تهیه و نصب دستگاه های پردازش هزینه شود ممکن است خروجی لازم را نداشته باشد.

جاوید در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مبنی بر تسویه حساب اضافه کاری های معوق پرسنل شهرداری اذعان داشت: با گذشت 26 ماه از حضور در شهرداری بیرجند، تاکنون 26 ماه حقوق و 30 ماه اضافه کار پرداخت گردیده است و این در حالی است که از 7 ماه اضافه کار معوق پرسنل در زمان مدیریت قبلی شهرداری، تنها 2 ماه باقی مانده است که امیدواریم به زودی تسویه گردد.

وی در پایان ضمن تشکر از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر به مجموعه مدیریت شهری خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم آنچه برنامه ریزی شده و در بودجه پیش بینی گردیده است در سال 99 محقق گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری بیرجند در این جلسه در خصوص بودجه شهرداری در سنوات اخیر، گفت: بودجه شهرداری مرکز و مناطق و سازمان‌های تابعه آن در سال ۹۶ مبلغ ۶۹ میلیارد تومان بود که در متمم به ۷۳ میلیارد تومان رسید، در سال ۹۷ بودجه شهرداری بیرجند، مناطق و سازمان‌های تابعه ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که در متمم به ۱۰۷ میلیارد تومان رسید.

مهندس جواد بهدانی افزود: در سال ۹۸ نیز بودجه اولیه شهرداری مرکز، مناطق و سازمان‌های تابعه ۱۳۲ میلیارد تومان با سهم جاری ۴۷ درصدی و سهم عمرانی ۵۳ درصدی بود که در متمم با افزایش ۲۹ درصدی به ۱۷۰ میلیارد تومان شامل سهم جاری ۴۸ درصدی و سهم عمرانی ۵۲درصدی رسید.

به گفته وی بودجه پیشنهادی سال ۹۹ شهرداری بیرجند، مناطق و سازمان‌های تابعه نیز در مجموع  ۱۸۸ میلیارد تومان با نسبت سهم جاری ۵۲ درصد و سهم عمرانی ۴۸ درصد می باشد که ۹۰ درصد سهم عمرانی برای تکمیل پروژه های سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری بیرجند در ادامه در خصوص وضعیت خرید و فروش املاک شهرداری نیز اضافه کرد: سال قبل مجوز فروش 21 قطعه از املاک متعلق به شهرداری را داشتیم که 5 قطعه را فروختیم و بیش از 2برابر درآمد آن را در پروژه طرح فرزان برای تملک هزینه کردیم و امسال هم مجوز فروش 44 قطعه را داشتیم که ۱۴ قطعه را فروختیم و قصد ادامه فروش در سال جاری را نداریم. ب

بهدانی تصریح کرد: در مجموع طی امسال و سال گذشته ۱۹ قطعه از املاک شهرداری را فروخته ایم و حداقل دو برابر آن به املاک شهرداری اضافه شده است.

در ادامه آرزومندان مدیر امور مالی شهرداری بیرجند نیز به تشریح عناوین پروژه های مربوط به بودجه سال ۹۹ شهرداری پرداخت که برخی پروژه‌ها شامل استقبال از بهار و خرید گل و گیاه و… با اعتبار یک میلیارد تومان، باغ مفاخر (باغ ملی) با اعتبار ۵ میلیارد تومان، پارک های محلی (انقلاب، الهیه، اجتهاد مهرشهر) ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، فاز ۳ پارک خطی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، پارک مهرشهر ۴ میلیارد تومان، پارک جنگلی و بند دره ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پروژه های آرامستان در مجموع ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، بهسازی و احداث بازارهای روز یک میلیارد و 680 میلیون تومان، بازسازی آسفالت معابر با اولویت معابر اصلی ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، خرید و بازسازی اتوبوس‌های شرکت واحد ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، تملک املاک و احداث پارکینگ های طبقاتی ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، مطالعات ساختمان مرکزی شهربازی در حاشیه بلوار صنعت و معدن (مقابل دانشگاه صنعتی) ۱۰۰ میلیون تومان، تکمیل و تجهیز فرهنگسرا هشت میلیارد تومان و… می باشد.