EN

استفاده از روش‌های نوین آبیاری فضای سبز ضروری است

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری با اشاره به کمبود منابع آبی در بیرجند استفاده از روش‌های نوین آبیاری فضای سبز شهری بیرجند را ضروری دانست.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ محمد محمدزاده بابیان اینکه اهمیت حفظ و حراست از فضای سبز، از کاشت و ایجاد آن کمتر نیست اظهار داشت: رشد سریع شهرها در ابعاد مختلف یکی از عوامل مؤثر در تخریب محیط‌زیست است که کاشت و نگهداری درختان و ایجاد فضاهای سبز شهری در بهبود کیفیت زندگی شهروندان اهمیت بسزایی دارد.
وی نگاه آینده‌نگرانه و برنامه‌ریزی عالمانه نسبت به فضای سبز را ضروری دانست و افزود: بدون شک طراحی‌های امروز ما نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده فضای سبز شهری خواهد داشت و می‌بایست با همراهی همه دلسوزان و صاحب‌نظران به ارتقاء سطح کیفی و کمی زندگی همشهریان بیندیشیم.
محمد زاده به کمبود آب و منابع آبی اشاره کرد و گفت: کمبود منابع آبی در استان و شهرستان بیرجند ملموس و مشهود است و این مسئله مهم و حیاتی را نباید نادیده گرفت چراکه اگر آب کافی و مناسب نباشد فضای سبزی هم وجود ندارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خاطر نشان کرد: استفاده از روش‌های نوین در طراحی و آبیاری فضای سبز ضروری است و در همین راستا سازمان نسبت به اجرای آبیاری نوین دو پروژه آیلند بلوار امام رضا (ع) حد فاصل تقاطع بلوار مسافر تا میدان شهید سلیمانی به طول 500 متر و بلوار پیامبر اعظم (ص) حد فاصل میدان نماز تا تقاطع بلوار شهدای عبادی به طول 1026 متر اقدام نموده است.
محمد زاده از 75 درصد صرفه جویی در آبیاری این دو بلوار خبر داد و گفت: با اجرای آبیاری نوین در این دو بلوار 18 تانکر در هر دوره آبیاری از مدار خارج شده و همچنین زمان آبیاری بلوار امام رضا(ع) از 10 ساعت به 45 دقیقه و زمان آبیاری بلوار پیامبر اعظم(ص) از 36 ساعت به 6 ساعت کاهش پیدا کرده است.

SONY DSC

SONY DSC