EN

اولین سوگواره فیلم عاشورایی در بیرجند برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند از انتشار فراخوان اولین سوگواره فیلم 60 ثانیه ای ” فیلم عاشورایی” خبر داد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس محمد رضا قلاسی مود با بیان این مطلب گفت: هدف از برگزاری این سوگواره مستند نگاری دهه اول محرم ، تبلیغ فرهنگ عظیم عاشورا و ثبت لحظات ماندگار محرم 97 می باشد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های مختلف برای ثبت و ترویج مفاهیم والای فرهنگ عاشورا یادآور شد: تشویق و ترغیب هنرمندان برای پرداختن به موضوعات مرتبط با فرهنگ عاشورا از دیگر اهداف این سوگواره می باشد.

وی در ادامه برگزاری این سوگواره را فرصتی برای فراهم شدن بستر مناسب جهت کشف استعدادهای هنری، ارائه توانمندی ها و ایجاد ارتباط و تبادل تجربه های هنری میان هنرمندان همسو با اهداف سوگواره دانست.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اضافه کرد: ساخت آثار با دوربین های حرفه ای، نیمه حرفه ای و موبایل بوده و می بایست مدت زمان فیلم با احتساب تیتراژ شروع و پایان، حداکثر یک دقیقه باشد.

قلاسی مود مهلت ارسال آثار را حداکثر تا 10 مهرماه عنوان کرد و اذعان داشت: کلیه آثار در هر قالبی که ساخته شده باشند باید با فرمت MPEG به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری دبیرخانه سوگواره ارسال شده و نوع فرمت اورجینال آن در فرم ثبت نام مشخص گردد.

لازم به ذکر است داوری این سوگواره تا پایان مهرماه انجام و پس از آن مراسم اختتامیه همزمان با آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی برگزار خواهد شد.