EN

جشنواره کودک و ترافیک در شهر بیرجند برگزار شد

جشنواره کودک و ترافیک به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و با همکاری مدیریت آموزش و پرورش و پلیس راهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بیرجند این جشن به مناسبت روز حمل و نقل در محل سالن کوثر با توزیع 2000 سی دی و کتب آموزشی مرتبط برگزار گردید.

شهردار بیرجند با بیان این مطلب گفت: این جشن با حضور جمعی از مسئولین استانی و حدود 1000 نفر از دانش آموزان مدارس دوره ی اول برگزار شد.

دکتر مدیح هدف از برگزاری این جشن را آموزش فرهنگ ترافیک عنوان کرد.

سرپرست حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اظهار داشت: در صورت عدم آموزش کافی، آسیب پذیری دانش آموزانی که در این سطح سنی قرار دارند بیشتر می باشد بنابراین اولویت جامعه ی هدف شهرداری برای آموزش و انجام امور فرهنگی، سنین پایین می باشد.

مهندس حسینی یاد آور شد: در این جشنواره سعی گردید دانش آموزان به زبان هنر و تئاتر از موضوعات ترافیکی فهم و درک بهتری پیدا کنند و علاوه بر رعایت قوانین و ضوابط، خود به عنوان مبلغ در خانواده و جامعه عمل نمایند.

وی برگزاری این نوع جشنواره ها را مستلزم کار گروهی و فرهنگی دانست که همکاری دستگاههای متولی فرهنگ از جمله آموزش و پرورش، پلیس راهور و سایر ارگان های مرتبط را می طلبد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری افزود: در یک شهر کار فرهنگی و آموزشی در زمینه های ترافیکی تاثیر فوق العاده بسزایی دارد و هیچ کدام از امکانات، تجهیزات و شرایط و حتی قوانین جایگزین آن نمی باشند.

وی بیان کرد: بعضاً وجود برخی از ماشین آلات و تجهیزات مدرن با شبکه ی هندسی معابر خوب در برخی از راهها و شهرها وجود دارد ولی فرهنگ بهره وری از امکانات و شرایط به همان نسبت رشد ننموده که متاسفانه منجر به حل معضلات ترافیکی و کاهش خسارت های جانی و مالی ناشی از آن نمی باشد لذا شهرداری بیرجند با شروع آموزش در قالب کارهای فرهنگی و هنری و همچنین در آینده یی نزدیک در پارک ترافیک به صورت عملی، موضوعات ترافیکی را با نیروهای مجرب به جامعه ی هدف که بیشتر آنها کودکان و سنین پایین هستند آموزش خواهد داد و ارتباط بیشتری با آن ها بر قرار خواهد نمود.

مهندس حسینی در پایان از همکاری صمیمانه ی ادارات مرتبط به خصوص آموزش و پرورش، پلیس راهور و اداره ی کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکر و قدردانی کرد.