EN

دیدار مردمی مسئولان شهری بیرجند با اهالی معصومیه پایین

چهارمین دیدار مردمی شهردار،اعضای شورای شهر بیرجند و مسئولان شهری شب گذشته در مسجد خاتم الانبیاء معصومیه پایین بیرجند برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند ؛ موحدیان مسئول پایگاه بسیج مسجد خاتم الانبیاء  به نمایندگی از مردم در این مراسم گفت: نبود فضای سبز مناسب ، فضای آموزشی و زیرگذر یا پل هوایی برای عبور از بلوار اصلی، بی توجهی به فلکه ورودی شهر ،فرسوده بودن آسفالت و جداول،عدم نامگذاری برخی از کوچه ها و خیابان ها به نام شهدای محل  ، نبود کتابخانه ،تاکسی شهری ، روشنایی کافی و لزوم  سرعت گیر در خیابان البرز و وجود صنوف مزاحم در حاشیه بلوار اصلی و ایجاد سدمعبر مشکلات مردم این محل است.

در ادامه دکتر تقی زاده،رئیس شورای شهر اسلامی بیرجند در پاسخ به مشکلات مطرح شده گفت: برخی از مشکلات مربوط به حوزه شهرداری و شورای شهر است که باید بررسی شود و برای حل بعضی از مشکلات نیز باید با ادارات ذیربط مرتبط مکاتبه شود.

وی با بیان اینکه شورا پل ارتباطی بین مردم و مسئولین است  و در جهت کاهش مشکلات مردم تلاش می کند افزود: زیباسازی بلوار ها و مبلمان شهری از جمله بلوار شهدای عبادی،خیابان شهید بهشتی،خیابان توحید و ناحیه شمال شهر در دستور کار مبلمان شهری قرار دارد و همچنین تبدیل آبیاری سنتی به آبیاری نوین  و قطره ای و اتصال سه راه اسدی به پل موسی بن جعفر ،احداث مرکز فرهنگی شهرداری بیرجند در بلوار صیاد شیرازی، ترمیم روشنی پارک ها و تبدیل پارک جنگلی به مرکز تجاری و فضای ورزشی در دستور کار شهرداری و شورای شهر بیرجند قرار دارد.

دکتر تقی زاده ادامه داد : در خصوص روشنایی خیابان البرز نیز مکاتبات لازم با اداره برق انجام می شود و همچنین انتقال صنوف آلاینده نیز در دستور کار قرار دارد.

مهندس محمد علی علی جاوید شهردار بیرجند نیز با بیان اینکه خدمت به مردم را برای خودمان نعمت میدانیم گفت: 4میلیارد تومان برای پارک جنگلی،حدود 2 میلیارد تومان برای بلوار ورودی شهر و حدود 1/5 میلیارد تومان برای میدان آیت الله عبادی در بودجه امسال دیده شده است.

وی در خصوص احداث زیرگذر در بلوار اصلی موافقت خود را اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح حدود هشت میلیارد تومان هزینه دارد که این مشکل را به عنوان مطالبه مردمی از اداره کل راه و شهرسازی درخواست میکنیم.

شهردار بیرجند افزود: احداث پل هوایی با پله برقی و ایجاد تقاطع با چراغ فرمان را در دستور بررسی و پیگیری خواهیم کرد ، همچنین در محدوده معصومیه پایین اگر زمینی وجود داشته باشد احداث کتابخانه انجام خواهد شد.