EN

شهردار بیرجند / تکمیل بزرگترین سالن اجتماعات شهر در قالب فرهنگسرا

شهردار بیرجند گفت: بزرگترین سالن اجتماعات شهر در قالب فرهنگسرا در  بلوار صیاد شیرازی تکمیل می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، مهندس محمد علی جاوید روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: ۵۰ درصد فضای سبز شهر از آب شرب استفاده می‌شود، و  اصلاح سیستم آبیاری شهری فضای سبز از سنتی به نوین و اجرای همزمان سیستم قطره‌ای و بارانی در دستور کار  این سازمان قرار دارد.
وی با بیان اینکه چندین پروژه نوسازی و بهسازی شهری  برای سال جاری پیش‌بینی شده است افزود: اگر این طرح‌ها و پروژه‌ها مورد موافقت شورای شهر بیرجند قرار بگیرد عملیات اجرایی آن از خرداد آغاز می‌شود.
وی  یادآور شد: پارک بزرگ تفریحی در حاشیه کمربندی پیامبراعظم (ص) بیرجند در مساحت ۴۸ هکتار در سال جاری ایجاد خواهد شد.
شهردار بیرجند با بیان اینکه  در این پارک مسیر پیاده‌روی، رینگ برای دوچرخه‌سواری، ایجاد روشنایی کامل، احداث سرویس‌های بهداشتی و آبخوری‌های مناسب، احداث کافی‌شاپ و چایخانه و احداث زمین‌های ورزشی عمومی، بازارچه مشاغل و صنایع دستی، باغ پرندگان و باغ گل‌ها، رستوران‌های کوچک، کافی‌شاپ، پارکینگ، مسجد پیش‌بینی شده  ادامه داد:  برای احداث این پارک مبلغ ۸ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است، که  فاز نخست این پارک از میدان سفیر امید تا میدان آیت‌ا… غفاری در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و فاز دوم آن نیز از میدان آیت‌ا… غفاری تا پارک جنگلی در سال آینده تکمیل خواهد شد..
شهردار بیرجند با بیان اینکه فضای کنونی چهارشنبه بازار در خیابان بهشتی از لحاظ ترافیکی و زیرساختی مناسب نیست افزود:  چهارشنبه‌بازار بیرجند نیز بعد از تصویب شورای شهر به محل پارک جنگلی منتقل خواهد شد.
جاوید عنوان کرد: جداسازی آب فضای سبز از آب شرب نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد و در تلاش هستیم تا جداسازی آب فضای در سال جاری صورت بگیرد.
وی ادامه داد: ۵۰ درصد فضای سبز شهر از آب شرب استفاده می‌شود و  اصلاح سیستم آبیاری شهری فضای سبز از سنتی به نوین و اجرای همزمان سیستم قطره‌ای و بارانی در دستور کار قرار دارد. شهردار بیرجند با بیان اینکه برای زیباسازی بلوار شهدای عبادی نیز یک میلیارد تومان پیش‌بینی شده بسیاری از مناطق کمتر توسعه‌یافته بیرجند آسفالت شده و در مهر شهر نیز این آسفالت صورت گرفته و مناطقی که نیز آسفالت نشده به دلیل انجام نشدن فاضلاب است.
وی با بیان اینکه  عملیات اجرایی طرح جامع ترافیکی شهر در سال جاری آغاز می‌شود خاطر نشان کرد: اصلاح  و بهسازی خیابان جمهوری اسلامی که یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌ها است در دستور کار  شهرداری قرار دارد.
شهردار بیرجند افزود: در برنامه شهرداری است که در حوزه خدمات شهری، تفکیک پسماندهای شهری از مبدا انجام می‌شود و با این سیستم بحث زباله‌گردی حذف خواهد شد.
جاوید با اشاره به اینکه  بزرگترین سالن اجتماعات شهر در قالب فرهنگسرا در حاشیه بلوار صیاد شیرازی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان تکمیل خواهد شد خاطرنشان کرد: همچنین از اردیبهشت‌ سال جاری پروانه‌های ساختمانی تک برگ شدند و مردم می توانند  از طریق اینترنت وضع عوارض و سند  خود را رصد کنند.
وی  یاد آور شد: برای زیباسازی آیلندها و بلوارها از سنگ تولید استان استفاده می‌شود چرا که  ماندگاری این سنگ ۱۰ برابر سنگ‌های بتنی است و همزمان با تعویض آیلندها و بلوارها، اصلاح آبیاری قطره‌ای و تعویض گونه‌های گیاهی و درختچه‌ها انجام می‌شود.
جاوید با  بیان اینکه ۱۰۷ درصد بودجه شهرداری بیرجند در سال گذشته تحقق پیدا کرده است، افزود: چند پروژه در این دفتر وجود دارد که یکی از این پروژه‌ها، پروژه فروشگاه رفاه با سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومان است.
شهردار بیرجند با یادآوری اینکه  میزان عوارض شهرداری در تمام کشور یک نرخ است  ابراز تاسف کرد:  برخی از شهرداری‌ها در شهرهای کوچک این نرخ‌ها را کم می‌کنند و این خلاف قانون می‌باشد مطمئنا این موضوع توسط دستگاه‌های نظارتی بررسی می‌شود.
شهردار بیرجند با اشاره به برخورد اخیر مأمور شهرداری با دست‌ فروش در بیرجند، تاکید کرد: :  این اداره از ابتدای سال جاری در راستاق انتظامات شهری به صورت متمرکز کار خود را آغاز کرده است. و تاکنون اداره اجرائیات شهرداری در بیرجند وجود نداشته است و  در سال جدید با فعالیت مستمر این اداره این دست مشکلات حتماً  پیگیری خواهد شد.