EN

در دیدار اعضای شورا و شهردار بیرجند با نماینده ولی فقیه در استان عنوان شد:

در دیدار اعضای شورا و شهردار بیرجند با نماینده ولی فقیه در استان عنوان شد:بودجه شهرداری بیرجند با رشد  15 درصدی به 80 میلیارد تومان رسید

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ شهردار بیرجند امروز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری انجام شد از افزایش 15 درصدی بودجه شهرداری در سال جاری نسبت به سال گذشته  خبر داد و گفت:  بودجه شهرداری با رقم 80 میلیارد تومان به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است .

مهندس محمدعلی جاوید با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری در سال گذشته 69 میلیارد تومان بوده که حدود 95 درصد یعنی 65 میلیارد تومان آن  محقق شده ، ادامه داد: بودجه شهرداری از شفافیت لازم  برخوردار است که با توجه به تعامل اعضای شورا و پرسنل شهرداری امید می رود به اهداف مد نظر برسیم.

وی از برنامه ریزی شهرداری در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، عمرانی، فضای سبز ، ترافیک و حمل و نقل در سال جاری خبر داد و گفت: در ماه های پایانی سال 96 توانستیم 13 میلیارد تومان ازمطالبات شهرداری را محقق کرده و بخشی از بدهی ها را که شامل حقوق و مزایای پرسنلی بوده پرداخت نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در این دیدار به ارائه گزارش عملکرد 7 ماهه شورای پنجم پرداخت و گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری به نام حمایت از کالای ایرانی در شورای اسلامی شهر تلاش خواهد شد این مساله مورد توجه ویژه قرار گیرد .

دکتر تقی زاده از توسعه  بازارچه های محلی برای کاهش دغدغه های معیشتی مردم، ساماندهی بازارچه های موجود و تفکیک زباله در مبدا به عنوان گوشه ای از برنامه های در دستور کار شورا در سال جاری  یاد کرد و افزود: احداث دو پارک بزرگ در مهرشهر و بلوار پیامبر اعظم (ص)، بهسازی پارک ها و فضای سبز، ادامه روند روکش آسفالت در خیابان ها و عدم توقف این پروژه، زیباسازی و جدول گذاری خیابان ها و نصب دو المان متناسب با کنگره دو هزار سردار شهید استان در میادین شهر از دیگر برنامه های سال جاری شهرداری خواهد بود .

وی از کاهش هزینه ها و پرداخت به روز حقوق و مزایای پرسنل شهرداری در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: شهرداری به لحاظ اعتباری به بودجه دولتی وابسته نیست و باید از محل درآمدها شهر را اداره کند که در مقابل انتظارات بحق مردم این اعتبارات کفاف لازم را نمی کند .

وی ادامه داد: 60 درصد بودجه شهرداری باید در امور عمرانی و 40 درصد در زمینه حقوق پرسنلی هزینه شود اما با توجه به تعداد زیاد پرسنل شهرداری تاکنون این رقم محقق نشده که امید است در سال جاری به این تقسیم بندی بودجه ای برسیم .

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند به پرداخت بخش اعظم بدهی های شهرداری در سال گذشته اشاره کرد و افزود: امید است در سال جاری مراحل پایانی احداث پل موسی بن جعفر (ع) اجرایی شود و با توجه به تملک یک ملک از 7 ملک در مسیر تعریض، باقیمانده این تملک هم محقق و مسیر بازگشایی شود .

تقی زاده از برنامه شهرداری برای بهسازی ورودی های شهر و هم چنین بلوار شهدای عبادی خبر داد وگفت: امید است مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی در سال جاری درصد تحقق بیشتری داشته باشد .

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار از خدمت به خلق و حل مشکلات مردم بعنوان یک نوع عبادت یاد کرد و گفت: شما خدمت گذار مردم هستید و همین برای شما کفایت می کند .

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به نامگذاری سال 97 به نام حمایت از کالای ایرانی افزود: شما فرصت خوبی برای خدمت کردن به مردم دارید که باید ازآن استفاده کنید .