EN

پس از سالها انتظار شهروندان پروانه ساخت اراضی موصوف به موسوی توسط شهرداری بیرجند صادر می شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند گفت: پس از سالها انتظار شهروندان، ظرف هفته آینده جهت پلاک 246 موصوف به اراضی موسوی در شهرداری بیرجند، پروانه ساخت صادر می شود.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات ‌و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دکتر حمید فخیم زاده روز گذشته در محل بازدید از این اراضی اظهار داشت: طرح تفکیکی پلاک 246 که در سال 89 تهیه شده و به دلیل مشکلات متعدد، قابلیت اجرایی نداشته اوایل سال جاری توسط حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند اصلاح شد و برای طی مراحل تصویب به کمیسیون ماده 5 ارسال گردید.

وی افزود: در طرح تفکیکی 246 با مساحت 30 هکتار که (5/14) 14 و نیم هکتار آن مسکونی می باشد 888 قطعه وجود دارد.

وی با اشاره به مشکلات طرح فوق اضافه کرد: تعدادی از قطعات این طرح در هنگام پیاده سازی ، روی جداول و جوبه های بلوار شهید فایده قرار می گرفت ، از سوی دیگر در مرز پلاک های 245 و 246 مغایرت وجود داشت و همچنین در 172 قطعه ای که در حال انتقال از بنیاد مستضعفان به اشخاص بود مساحت قطعات در طرح تفکیکی با مساحت قطعه واگذار شده مغایرت داشت.

وی عنوان کرد: برای حل مشکلات موجود در طرح تهیه شده، اقدامات متعددی از سوی شهرداری بیرجند انجام شد که از جمله آنها می توانیم به برگزاری جلسه هایی با نمایندگان مقام قضایی، بنیاد مستضعفان، ثبت اسناد و املاک و مالکین اشاره کرد که تکلیف 172 قطعه واگذار شده از سوی بنیاد مشخص شد و تصمیم گرفتیم پاسخ استعلام محضر را برای این قطعات صادر نماییم و در مراجعات بعدی اشخاص به شهرداری، بر اساس طرح تفکیکی موجود، اسناد را اصلاح نماییم.

پس از 4 ماه طرح اصلاح پلاک 246 موصوف به اراضی موسوی آماده شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند اذعان داشت: پس از انجام نقشه برداری از طرح، اصلاحیه این اراضی پس از 4 ماه کار شبانه روزی با درنظر گرفتن اسناد، زیرساخت های ایجاد شده، پروانه ها، پایانکارهای صادره و وضع موجود آماده شد.

به گفته فخیم زاده، برای اصلاح طرح تفکیکی پلاک 246، قسمتی از پلاک 245 طرح تفصیلی به مساحت 8 هکتار نیز بر اساس وضع موجود اصلاح گردیده است تا با کمترین تخریب در املاک و مستحدثات ساخته شده بتوان طرح تفصیلی را اجرایی نمود.

وی خاطر نشان کرد: پس از طی مراحل اصلاحی، طرح به کمیته فنی کمیسیون ماده 5 ارائه شد و پس از برگزاری جلسات متعدد تصویب شد.

وی ابراز امیدواری کرد: شهروندان پس از آماده سازی معابر و ابلاغ طرح توسط استانداری به شهرداری بیرجند، در هفته آینده می توانند پروانه دریافت و شروع به ساخت و ساز نمایند.

فخیم زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر آماده سازی معابر، شیب بندی و … در این اراضی در حال انجام می باشد ادامه داد: از همکاری مقام قضایی، اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان و اداره کل ثبت اسناد و املاک که همکاری موثر و بسزایی در به ثمر رسیدن این طرح و حل مشکل شهروندان داشتند تشکر می گردد.