EN

۶ پروژه شهرداری بیرجند در چهارمین روز هفته دولت افتتاح شد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ بوستان محله‌ای مائده واقع در خیابان ۹ دی مهرشهر به مساحت یک هزار و ۳۳۴ مترمربع و هزینه‌کرد یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به نمایندگی از سایر پروژه‌های هفته دولت شهرداری بیرجند، روز سه‌شنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی و به دست دختری از ساکنان این منطقه کم برخوردار شهر افتتاح شد.

استاندار خراسان جنوبی در این مراسم گفت: علی رغم محدودیت‌ها، انگیزه خوبی در سیستم مدیریتی شهر وجود دارد و مسئولان به وظیفه خدمت رسانی به مردم عمل می‌کنند.

محمدصادق معتمدیان در مراسم افتتاح بوستان مائده در مهرشهر بیرجند اذعان داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند، به صورت شبانه روزی برای خدمت رسانی به مردم تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به توجه شهرداری به مناطق کمتر توسعه یافته، افزود: امیدواریم با انگیزه و همت و هم افزایی بیشتر، شاهد اجرای پروژه‌های متعددی در شمال شهر باشیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امیدواریم با خدماتی که صورت می‌گیرد، فاصله بین جنوب و شمال شهر بیرجند کاهش یابد و عقب افتادگی‌ها جبران شود.

شهردار بیرجند نیز در این آیین خاطر نشان کرد: طول و عرض این بوستان خیلی کم است اما کاربری‌های متناسب با نیاز محله پیش بینی شده و تنها زمین فضای سبز محدوده ۹ دی است در حالیکه جمعیت این منطقه زیاد است.

محمدعلی جاوید افزود: در ۲ هفته گذشته با همکاری و مشارکت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی ۱۰ هزار مترمربع زمین با کاربری فضای سبز نیز در این منطقه اختصاص یافته که به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه احداث بوستان در سایت اداری بیرجند نیز به مساحت سه هزار و ۳۰۰ مترمربع و اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان امروز آغاز شد.

شهردار بیرجند اظهار داشت: زیرسازی و آسفالت محور کارگران و اتصال آن به میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده، افتتاح پروژه احداث و بهسازی میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده، تخریب و بازسازی فاز یک ضلع جنوبی باغ ایرانی (دیوار پادگان) و افتتاح پروژه ایجاد فضای سبز حاشیه بلوار شهید صیاد شیرازی (ضلع غرب) از دیگر پروژه‌های افتتاحی هفته دولت شهرداری بیرجند می باشد.

جاوید با اشاره به اعتبار این پروژه ها معادل 11 میلیارد و 970 میلیون ریال ادامه داد: در چهارمین روز هفته دولت عملیات اجرایی پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری ۱۳، پارکینگ طبقاتی میدان امام خمینی (ره) و پارک سایت اداری بیرجند نیز آغاز شد.