EN

زنده گیری 130 قلاده سگ در 45 روز گذشته

مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند گفت: در 45 روز گذشته 130 قلاده سگ از سطح شهر بیرجند زنده گیری شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس احمد لطایفی اظهار داشت: برابر مصوبات کارگروه کنترل حیوانات ناقل بیماری به انسان و وظایف محوله، شهرداری نسبت به تجهیز یک دستگاه خودروی نیسان و آموزش و تجهیز 2 نفر از نیروهای خدماتی در اختیار اقدام و اکیپ زنده گیری سگهای بلاصاحب را راه اندازی نموده است.

وی افزود: طی 45 روز از راه اندازی اکیپ مزبور منتهی به پایان تیر ماه سال جاری، تعداد 130 قلاده سگ بلاصاحب و ولگرد از سطح شهر بیرجند زنده گیری و به پناهگاه سگهای بلاصاحب شهرداری انتقال یافته اند.

مدیر امور پسماند یادآور شد: در همین راستا، شهرداری بیرجند پناهگاه سگهای بلاصاحب را در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و با امکانات اتاق قرنطینه، اتاق پزشک، آشپزخانه، محوطه های تفکیک سگهای نر و ماده و فنس کشی احداث نموده است.

لطایفی اذعان داشت: هدف از این اقدام شهرداری، کسب رضایتمندی عمومی شهروندان و همچنین کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان می باشد.

گفتنی است شهروندان جهت درخواست زنده گیری سگهای مزاحم و بلاصاحب می توانند  با سامانه اورژانس خدمات شهری شهرداری با شماره 137 تماس حاصل نمایند.