EN

خرید دستگاه سمپاش 2 هزار لیتری در راستای کنترل آفات گیاهی

هر ساله به منظور کنترل آفات، مبارزه با بیماری‌های گیاهی و حفظ سلامت اشجار، طرح سمپاشی درختان توسط سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند در سطح شهر انجام می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛  رئیس سازمان سیما با بیان اینکه عملیات سمپاشی درختان سطح شهر بیرجند با هدف مقابله و مبارزه با آفات توسط چند اکیپ کاری در نقاط مختلف شهر در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: سازمان با توجه به گسترش و توسعه فضای سبز سطح شهر و هجوم آفات و بیماری های گیاهی در فصول مختلف سال و در راستای تجهیزماشین آلات تخصصی مورد نیاز در حوزه کاری خود با حمایت و پشتیبانی شهردار اقدام به خرید یک دستگاه سمپاش دو هزار لیتری کاملا مکانیزه با هزینه 1 میلیارد ریال نمود.
مهندس ابراهیم زاده بیان کرد: از قابلیت های این دستگاه گیربکس دو سرعته، فن قوی با قابلیت پرتاب سم  تا ارتفاع 20 متر و سرعت کار بالا می باشد.
وی یادآور شد: ضمنا با توجه به اینکه همزن پیشرفته این دستگاه سموم و محلول های مورد استفاده را کاملا به شکل پودری تبدیل می کند، باعث جذب بیشتر و مفیدتر سموم و صرفه جویی در میزان مصرف آن می گردد.
به گفته وی از ابتدای سال جاری در جهت تقویت بنیه علمی و تخصصی سازمان، قرارداد مشاوره گیاه پزشکی با یک کارشناس ارشد بیماری شناسی گیاهی منعقد گردیده و کلیه موارد مرتبط با مبارزه شیمیایی و بیولوژیک با آفات و بیماری ها تحت نظارت مستقیم ایشان انجام می پذیرد.
مهندس ابراهیم زاده افزود:  در راستای تقویت و تغذیه درختان و سایر پوشش گیاهی برنامه ریزی شده تا با استفاده از این دستگاه  محلول پاشی با استفاده از انواع کودهای مایع و جامد نیز صورت پذیرد.
وی در پایان گفت: امید است با استفاده از نیرو های مجرب و تجهیزات تخصصی  بتوانیم درختان و سایر پوشش گیاهی شهرمان را از شر آفات حفظ و در جهت تقویت و طراوت قدم مثبتی برداریم.