EN

600 میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی /بازیافتی ارزشمند در کارگاه بازآفرینی خدمات شهری

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند از  600 میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی در کارگاه بازآفرینی خدمات شهری شهرداری خبر داد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ مهندس حسن خانزاد افزود: با هدف صرفه جویی اقتصادی و با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در این راستا، با شناسایی نیروهای توانمند مجموعه خدمات شهری، کارگاه بازآفرینی از نیمه دوم سال 94 با 7 نیرو شروع به کار کرد.

وی اظهار داشت: در این کارگاه با مصالح دور ریختنی موجود، پروفیل و آهن آلات بلااستفاده (وسایل مستعملی که قرار بود از طریق مزایده واگذار شود) اقدامات بسیار زیادی در جهت صرفه جویی اقتصادی انجام شده است.

معاون خدمات شهری در ادامه از ساخت 170 تابلوی میدانی و بلواری، 125 پایه چراغ، ساخت بیلبورد مقابل شهرداری با آهن آلات اسقاطی ، نیمکت های نصب شده در سطح شهر و بازار، پایه استند و پایه چراغهای پارکی و … خبر داد.

خانزاد با اشاره به بازسازی 14 المان با استفاده از المان های قبلی در سال 96 به ترکیب و ایجاد المان های جدید نوروزی با استفاده از چند المان مستعمل در کارگاه بازآفرینی اشاره کرد.

وی با اشاره به کمک این کارگاه به اداره موتوری شهرداری عنوان کرد: با توجه به قیمت بالای قطعات، تعمیرات چرخ دنده های بولدوزر و گریدر در این کارگاه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعمیر سطل های زباله، ساخت نرده های حفاظ، پل، تعویض کلیه علایم ترافیکی سطح شهر که قبلا توسط پیمانکار انجام می شده، ساخت در و پنجره های مورد نیاز، ساخت مخازن فلزی با ورق گالوانیزه سفید از درب سطل های زباله و … از دیگر کارهای انجام شده در کارگاه بازآفرینی می باشد.