EN

خودنمایی7 هزارلاله در بهار 1400

شهرداری بیرجند برای استقبال از بهار 1400 هفت هزار پیاز لاله در میادین این شهر کاشت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ؛ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 5 هزار پیاز لاله امسال خریداری شد و 2 هزار  پیاز از لاله‌های سال قبل اواخر آذر و اوایل دی ماه کاشته شدند.


مهندس ابراهیم زاده با بیان اینکه این لاله‌ها از نوع پیاز لاله هلندی
f1هستند افزود: برای اجرای این طرح حدود 50 میلیون تومان هزینه شده است.


وی گفت: این لاله‌ها در میدان ابوذر، سه راه اسدی، میدان اول مدرس و میدان ولیعصر بیرجند کاشته شده اند تا با خودنمایی در بهار چهره شهر را زیبا کنند.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند با بیان اهمیت بهره گیری از انواع گل‌های فصلی در زیبایی بصری شهر و افزایش آرامش روانی شهروندان، افزود: پیازهای کاشته شده اوایل بهار سال آینده به مرحله گلدهی می رسند که موجب زیبایی هر چه بیشتر میادین خواهند شد.

 

ابراهیم زاده  با اشاره به اینکه کاشت پیازهای لاله در رنگ بندی‌های متفاوت و زیبا در دستور کار سازمان  قرار گرفته تا انشاالله شهروندان همزمان با فرا رسیدن بهار شاهد شکفتن هزاران گل لاله باشند، ابراز کرد: این پیازها در اوایل بهار به گل می نشینند که با نشاهای گل‌های بنفشه نیز مزین می شوند و در آستانه عید نوروز چشم انداز زیبایی را در سطح شهر ایجاد خواهند کرد.