EN

ارائه خدمات یکسان به همه شهروندان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری با اعلام این مطلب اظهار کرد: ارائه خدمات از سوی شهرداری به شهروندان در شمال و جنوب شهر متناسب و به طور یکسان انجام می شودو پیش‌بینی می کنیم مانند سال گذشته در راستای رفاه شهروندان در زمینه آسفالت معابر شهری بیش از تعهد سالانه عمل کنیم.
مهدی حدیدی نژاد با بیان اینکه در سال جاری معابر بسیاری روکش آسفالت شده است ، گفت: از اوایل سال جاری روکش میدان شهدا، خیابان قرنی، بلوار امام رضا(ع)، خیابان شهید کوشه ای ( حدفاصل طالقانی و منتظری)، میدان امام حسین(ع)، دو لاین خیابان انقلاب، خیابان کلاهدوز، انقلاب5، خیابان مطهری و… با متراژ بالغ بر 80 هزار مترمربع از سوی سازمان عمران و بازآفرینی شهری صورت پذیرفته است..
وی تصریح کرد: تلاش این است که روکش آسفالت اکثر معابر اصلی بیرجند که دچار مشکل اساسی است را در شش ماه نخست امسال به اتمام برسانیم.
حدیدی نژاد با اشاره به اینکه با آسفالت معابر خاکی در شمال شهر عملا شاخص های شهری و تندرستی افزایش می یابد یادآور شد: آسفالت معابر خاکی مهرشهر بیرجند از درخواست های ساکنان این منطقه بوده که به دلیل عدم اجرای شبکه فاضلاب شهری تا مدتی امکان پذیر نبوده است.
وي تنها دليل به تاخير افتادن آسفالت در مهرشهر را آماده نبودن زيرساخت ها عنوان كرد و افزود: شهرداري در صورت درخواست اهالي و تكميل زيرساخت ها در سريع ترين زمان ممكن اقدام به آسفالت می نماید.
حدیدی نژاد خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از ۹۰ هزار متر مربع از معابر خاکی شهر بیرجند با اعتبار بیش از ۲۵ میلیارد تومان آسفالت شد.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری بیرجند اضافه کرد: از این مقدار ۵۰ هزار متر مربع معابر خاکی مهرشهر بوده که در صورت تحویل از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان به موقع نسبت به آسفالت معابر خاکی دیگر نیز اقدام خواهیم کرد.
به گفته وی زیرسازی، روکش و آسفالت معابر مهر شهرکه از سوی آب و فاضلاب تحویل شهرداری شده از قبیل کوچه های ولیعصر، بلال، شرافت، سعدی، حافظ، امام علی(ع)، سلمان، ابن سینا، امیرکبیر و احمدی روشن در مهرشهر انجام شده است.
حدیدی نژاد افزود: در سال جاری برای مهرشهر نیز پیش بینی زیرسازی و آسفالت بیش از 30 هزار متر مربع از معابر خاکی شده است که قابل افزایش نیز خواهد بود.
وی در پایان خواستار تلاش جمعی برای افزایش رضایت مردمی شد و تاکید کرد: در مجموعه مدیریت شهری هیچ هدفی جز ارائه خدمات و کسب رضایت شهروندان و ایجاد فضای آرامش، آسایش و نشاط برای مردم وجود ندارد.
لازم به ذکر است در سال گذشته زیرسازی، روکش و آسفالت معابر سطح شهرکه از سوی آب و فاضلاب تحویل شهرداری شده از قبیل کوچه های ولیعصر و بلال، شرافت، سعدی، حافظ، امام علی(ع)، سلمان، ابن سینا، امیرکبیر و احمدی روشن در مهرشهر ، بلوار غدیر، خیابان مطهری، خیابان طالقانی، چهار راه های اصلی شهر، بلوار خلیج فارس، معابر امام رضا(ع) و نیرو هوایی،معابر ۱۷ شهریور و فرهنگسرای شهرداری و معابر خاکی معصومیه پایین شامل خیابان‌های نیستان و بهارستان، معابر خیابان تلاش در معصومیه بالا… و همچنین۱۴ هزار متر مربع لکه گیری و۱۶ هزار متر مربع آسفالت نوارهای حفاری سطح شهر نیز انجام شده است.