EN

شهردار بیرجند: به منظور حفظ بهداشت روانی پایبندی به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ضرورت می یابد

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ دوره آموزشی عفاف و حجاب ویژه بانوان شاغل در شهرداری، مناطق و سازمانهای های تابعه برگزار شد .
در ابتدای این دوره آموزشی شهردار بیرجند با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب گفت: با توجه به اهمیت عفاف و حجاب در سال جاری 8 دوره ویژه بانوان در راستای ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می گردد.
دکتر مهدی بهترین با بیان ابعاد حجاب خاطر نشان کرد: حجاب، به معناى پوشش اسلامى بانوان، داراى دو بُعد ایجابی و سلبى است که بُعد ایجابى آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایى به نامحرم است و این دو بُعد باید در کنار یکدیگر باشد تا حجاب اسلامى محقق شود.
شهردار بیرجند با تاکید بر پایبندی به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تصریح نمود: به منظور حفظ بهداشت روانی پایبندی به فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ضرورت می یابد زیرا  بدحجابی به لحاظ زیست شناختی و با استفاده از علم نوروبیولوژی علاوه بر آنکه می‌تواند سلامت روان فرد در جامعه را به تشویش و اضطراب دچار کند، حتی می‌تواند آثار جسمی از خود بر جای بگذارد.
مسئول امور بانوان شهرداری نیز اظهار داشت: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.
در ادامه این جلسه مدرس این دوره آموزشی ضمن گرامیداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و هفته عفاف و حجاب، بیان نمود: یکی از فواید و آثار مهم حجاب در بعد فردی، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه است و امروز را به عنوان یک نماد یاد می کنیم تا محیط امنی ایجاد کرده و خدمت صادقانه ای داشته باشیم.
تراب پور عضو هیات علمی دانشگاه  صنعتی بیرجند با اشاره به نقش و جایگاه حجاب تصریح کرد: مسئله حجاب یک مسئله ارزشی است و حفظ حجاب به زن کمک می کند تا بتواند به آن رتبه معنوی عالی خود برسد.
گفتنی است این دوره آموزشی به همت امور بانوان توسط دانشگاه علمی کاربردی شهرداری برگزار گردید.