EN

نماینده ولی فقیه استان در دیدار با بانوان شهرداری بیرجند

نماینده ولی فقیه استان در دیدار با بانوان  شهرداری بیرجند/ فضای امن برای ورزش بانوان ایجاد شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی روز یکشنبه در دیدار بانوان شهرداری بیرجند با تسلیت ایام فاطمیه به ارزش های این بانوی برگزیده اشاره کرد و گفت: اسلام برای زن جایگاه ارزشمندی قائل است اما آنچه این جایگاه را ارزشمند می کند، توجه به ارزش های اسلامی است.

حجت الاسلام سید علیرضا عبادی افزود: تفاوت های زیادی میان زن هایی که ارزشهای اسلامی را حفظ می کنند با بیگانگانی که از زن به عنوان یک ابزار بهره می گیرند وجود دارد، اما بازهم تا جایگاه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی به راهی که برای ارزشمندی جایگاه زن در ایران پیموده شده اشاره کرد و تصریح کرد: راهی که آمده ایم طولانی بوده و هزینه های زیادی را پرداخت کرده ایم.

وی پیامبر و حضرت زهرا (س) را اسوه مردم دانست و گفت: در انواع مسائل اخلاقی ،ارزشهای ایمانی و کار و تلاش در انواع مسئولیت ها به خصوص برای زنان خانه دار، تربیت فرزندان و . . . اسلام یک الگوی واضح و روشن برای آن ها قرار داده است.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری در ارائه خدمات به مردم افزود: با توجه به اینکه امروز بانوان جامعه ما دوباره به سمت تولیدات خانگی و انواع صنایع دستی روی آورده اند شهرداری باید زمینه ای را برای عرضه ی  این محصولات در فضایی امن برایشان فراهم کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ورزش بانوان را نیز مورد توجه قرار داد و پیشنهاد کرد محصولات زنان فعال در حوزه تولید بهتر است در حاشیه همان مکان های امنی که برای تفریح و ورزش بانوان ایجاد شده است،  عرضه شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زنان این استان را زنانی با ایمان و علاقمند به اهل بیت معرفی کرد و نشانه آن را نیز کمک های بی دریغ آنها به ساخت عتبات عالیات و مشارکت در انواع  امور خیریه دانست.

 مسئول امور بانوان شهرداری بیرجند نیز در این دیدار با تسلیت ایام شهادت و تبریک ایام دهه فجر با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت تاثیر گذار جامعه را زنان تشکیل داده اند گفت: 57 بانو هم اکنون در شهرداری بیرجند مشغول به کارند که با تمام مشغله های زندگی امور مربوط به شهرداری را نیز به نحو مطلوب انجام می دهند.

آذر اکرم زاده افزود: شهرداری با رویکرد خدماتی تلاش کرده همه زمینه های فعالیت را برای بانوان در شهر بیرجند فراهم کند که در این راستا تاکنون دو خانه محله احداث شده است.

وی به ایجاد غرفه هایی برای عرضه محصولات تولید شده توسط زنان سرپرست خانواده اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری برای اینکه فضایی امن و مطلوب برای ورزش بانوان وجود داشته باشد اقدام به احداث پارک بانوان کرد و با توجه به برنامه های بلند مدتی که وجود دارد به زودی اقدامات دیگری برای احداث فضای مناسب این قشر از جامعه انجام خواهد شد.